האדמו"ר מויז'ניץ מונסי בכה, קרע את בגדיו והתיישב 'שבעה'

האדמו"ר מויז'ניץ מונסי עודכן בשעות אחה"צ (שעון ארה"ב) בבשורה הקשה על סילוקו של אחיו הגדול האדמו"ר מויז'ניץ זצוק"ל. כל הפרטים

בשעות אחר הצהריים (ג' – שעון ארצות הברית) נכנסו המשמשים בליווי כמה מצאצאיו לקודש פנימה לכ"ק אדמו"ר מויז'ניץ מונסי שליט"א, כדי לבשר לו את הבשורה המרה אודות פטירתו של אחיו הגדול כ"ק אדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל.

במשך רגעים אחדים שקע האדמו"ר בהרהורים והתקשה לעכל את הבשורה המרה. לאחר מספר דקות בהם ביכה את האבדן, גזר על עצמו אבלות מבעוד יום וקרע קריעה. 

קרא עוד:

[postim]

רבני ודייני הקהילה הודיעו לאדמו"ר שמפאת גילו ומצב בריאותו אינו צריך לשבת על שרפרף נמוך כמנהג האבלים, אך האדמו"ר הביע רצונו לכל הפחות את סעודת ההבראה לסעוד כשהוא יושב על כיסא נמוך באבלות גמורה.

אחרי תפילת ערבית התיישב בחדרו על הכיסא הנמוך. בניו ובנותיו נכנסו וקיבל מהם תנחומים. שעה ארוכה שוחח כ"ק אדמו"ר מויז'ניץ מונסי שליט"א בגדלות אחיו זצ"ל ובקול בכי הזכיר את התמדתו הגדולה. "הרביץ תורה יומם ולילה בהתמדה ובמסירות נפלאה, חבל על דאבדין ולא משתכחין", אמר.

כמו כן התעניין בכל פרטי ההלוויה, והביע רצונו שכמה מילדיו ייסעו להשתתף בהלוויה, ואכן בניו הרה"צ רבי אליעזר זאב והרה"צ רבי דוד הגר שליט"א, וכן חתנו הרה"צ אהרן מנדל טווערסקי בן האדמו"ר מסקווירא, עושים בשעה זו את דרכם לישראל.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הלא ידועה לכם הקפדתו הגדולה של מרן אדמו"ר מוויזניץ מאנסי שליט"א נגד תמונות

למה לכם לשום תמונה ממנו באתר בניגוד לרצון קדשו???

מה זה משנה עכשיו………….

עדיין אפשר לתקן ולהוריד זאת

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו