מוזס ספד לאדמו"ר מויז'ניץ מעל בימת הכנסת

"כיצד יתכן שכמליון ילדים יהודים אינם יודעים מה זה "שמע ישראל" • מילים אלה ציטט סגן שר החינוך מנחם אליעזר מוזס, בהספדו על הרבי מויז'ניץ זצ"ל מעל בימת הכנסת הבוקר (ב') • התמליל המלא וגלריה

סגן שר החינוך מנחם אליעזר מוזס נציג יהדות התורה בכנסת מטעם חסידות ויז'ניץ, ספד הבוקר (ב') במליאת הכנסת – למי ששלח אותו למקום בו הוא עומד, כ"ק אדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל.

קרא עוד:

[postim]

אלו הן הדברים שהצליח הרב מוזס להשחיל בזמן הקצר שהוקצה לו: "ברצוני לייחד דברים לזכרו של מרן האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל שהלך בשבוע שעבר למנוחות, ואותנו, צאן מרעיתו ועדתו ועם ישראל כולו עזב לאנחות".

"האדמו"ר זצ"ל עלה לארץ לאחר שניצל מציפורני הנאצים ימ"ש והוא עירום וחסר כל. כאשר הציעו לו לעסוק למחייתו בליטוש יהלומים נענה ואמר, 'תפקידי בחיים ללטוש נשמתי ונשמת דור העתיד', ואכן שבעים שנה מחייו השקיע בחינוך רבבות תלמידים בדרך המסורה".

"מאז היותי כבן עשר" המשיך הרב מוזס, "זכיתי להסתופף בצילו כבן אצל אביו, אבי ז"ל קיים בי מאמר הכתוב 'הווה גולה למקום תורה' ושלחני לחסות תחת צילו בישיבת ויז'ניץ בבני ברק. האדמו"ר זצ"ל עמד בראשות הישיבה ושימש כאב לכל אחד ואחד מהתלמידים כאומן הנושא את היונק".

"לאחר שלושים שנות הנהגת הישיבה, עם פטירתו של אביו הקדוש זכר צדיק לברכה, עלה ונתעלה לשמש כמנהיג העדה וכאחד ממנהיגיה הבולטים של היהדות החרדית הנאמנה. במשך קרוב לארבעים שנה נשא את משא העם על שכמו ונתן את לבו לכל הפונים אליו, הפיח בנדכאים ושבורי לב רוח של תקווה במאור פנים – שלצערנו כבר לא נזכה לראות עד יקוצו שוכני עפר".

"האדמו"ר זצ"ל כאב את ירידת הדור היהודי, החינוך בער בעצמותיו, הוא זעק מרה 'כיצד יתכן שכמיליון ילדים יהודים אינם יודעים מה זה 'שמע ישראל', אינם יודעים את העבר המפואר ואת המורשת אשר לנו מורשה מדורי דורות".

"חובה עלינו להמשיך את מורשתו המפוארת ולהחדיר בתלמידי מערכת החינוך מושגי דרך ארץ ויהדות, כי רק כך נוכל למגר את האלימות הפושה כנגע בקרב בני הנוער". סיים מוזס את דבריו וירד מן הדוכן כשהוא דומע.

הרב מוזס בהזדמנויות שונות במחיצת מרן האדמו"ר זצ"ל

מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (1) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (2) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (3) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (4) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (5) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (6) מנחם אליעזר מוזס עם האדמו''ר מויז'ניץ (7)

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אין תמונות מהשנים היותר מוקדמות?!

מוזס בגד ברבי מויז'ניץ, וקרוב לעשרים שנים היה מסוכסך איתו. רק כשהרבי כבר לא היה באיתנו, הוא התחיל לבוא בחזרה לויז'ניץ….

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו