הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של 5

צילום: דוברות ארגון הצלה

הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים

ממצאי החקירה שאספו החוקרים מעלים כי מדובר במתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים אשר הופעל על ידי קטין שהיה אורח באירוע. אורח שנכח באירוע סיפר: "שמענו פיצוץ חזק מאוד מתוך האולם וראינו אנשים עוזרים לכמה אנשים פצועים"

בהמשך לאירוע החריג באולמי 'כתר הרימון' בבני ברק אמש (רביעי), המשטרה מעדכנת הבוקר את ממצאי הבדיקה שנערכה בזירה על ידי גורמי המשטרה. לפי הממצאים שאספו החוקרים עולה חשד כי מדובר במתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים אשר הופעל על ידי קטין שהיה אורח באירוע. במשטרה עדכנו עוד כי החקירה נמשכת.

אורח שנכח באירוע סיפר ל'וואלה' כי הפיצוץ נגרם ככל הנראה מחזיז. לדבריו, "שמענו פיצוץ חזק מאוד מתוך האולם וראינו אנשים עוזרים לכמה אנשים פצועים", הוא המשיך לתאר את שהתרחש באולם: "בינתיים הגיעו מלא חובשים וניסו לעצור את הדם ולתת לפצועים מים תוך כדי". הוא המשיך לספר כי "האנשים פה אומרים שהפיצוץ נגרם מנפץ אבל לא יודע לומר בוודאות".

אורח בחתונה שיחק: 5 פצועים בהם שלושה בינוני מפיצוץ נפץ באולם בב"ב

כזכור, בפיצוץ שהתרחש אמש באולם 'כתר הרימון' ברחוב אהרונוביץ' בבני ברק נפצעו שלושה צעירים באורח בינוני ושניים נוספים במצב קל. הדיווח הראשון התקבל במד"א בשעה 22:10 על פצועים באולם אירועים ברחוב אהרונביץ' בבני ברק. חובשים ופראמדיקים ששהגיעו למקום עניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח 3 פצועים, בהם גבר בן 22 במצב בינוני עם חבלת בטן לבי"ח בלינסון, גבר בן 20 במצב בינוני עם חבלת בטן לבי"ח שיבא בתל השומר ו-1 קל עם חבלה בגפיים לבי"ח איכילוב. מהמקום פונו 2 פצועים נוספים במצב קל.

פראמדיק מד"א גיא ארזי סיפר: "כשהגענו למקום הייתה המולה רבה ברחוב הסמוך ובתוך האולם. נכנסו לתוך האולם וראינו 3 צעירים בשנות ה-20 כשהם בהכרה מלאה וסובלים מחבלות בפלג גופם העליון. במקביל לסריקה על מנת לוודא שאין נפגעים נוספים הענקנו להם טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם בינוני וקל."

חובש הצלה מנחם אינדיג סיפר: "הגעתי עם אמבולנס מד"א שברשותי, לאירוע בה התפוצץ נפץ באמצע חתונה שהתקיימה באולם במקום. יחד עם צוות אמבולנס וחובשים של הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לגבר כבן 22 עם חבלה קשה בבטן והוא פונה במצב בינוני באמבולנס הצלה לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהמשיכה את הפינוי לבית החולים, בנוסף טופלו במקום פצוע נוסף במצב בינוני ושלושה נפגעים במצב קל עם חבלות בגפיים, והם פונו לבתי החולים, איכילוב, בלינסון ושיבא."

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון פונו למיון 116 ילדים ובני נוער שנפצעו כתוצאה משימוש בנפצים. אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "נפצים, קפצונים וחזיזים הם חומרי נפץ לכל דבר, ולכן מסוכנים לשימוש. בכל שנה לקראת פורים, אנחנו רואים עלייה בפציעות ילדים כתוצאה מנפצים, וחלקם נשארים עם פגיעות לכל החיים. חייבים למגר את התופעה כי חומרי נפץ אינם משחק ילדים".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו