קל"ו שנים לפטירת ה'אביר יעקב': המונים השתתפו בהילולא לזכרו הטהור

כיבדו את המעמד הראשונים לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר והגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, לצד שורה של רבנים נוספים ואישי ציבור חשובים • זוהי השנה החמישית ברצף בה לא מתקיימת הנסיעה המסורתית לדמנהור שבמצרים, שם טמון בעל ההילולא זיע"א

מאות השתתפו בהילולא לכבוד ראש משפחת רבני אבוחצירא, הגאון הקדוש רבי יעקב אבוחצירא בעל 'אביר יעקב' זיע"א, שהתקיימה באולמי 'אשר', בהשתתפות הראשונים לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר והגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, לצד שורה של רבנים נוספים ואישי ציבור חשובים.

במהלך הערב נשאו הרבנים דברי תורה, שחו בגדולתו של בעל ההילולא והזכירו את חיבוריו הרבים בנסתר ובנגלה, כמו השו"ת המפורסם 'יורו משפטיך ליעקב', המכיל הלכות רבות ועמוקות בחלק חושן משפט שבשולחן ערוך.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, נשא אף הוא דברים ותיאר בהתרגשות את הזכייה שנפלה בחלקו לפני כחצי יובל שנים, עת נסע להתפלל בציון הקדוש במצרים יחד עם מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

קרא עוד:
[postim]

שנה זו היא כבר השנה החמישית ברצף בה לא מתקיימת הנסיעה המסורתית לדמנהור שבמצרים, שם טמון בעל ההילולא זיע"א. הנסיעות בוטלו בשל מאורעות 'האביב הערבי' שהעלו את קרנם של ארגוני טרור אסלאמיים קיצוניים, המטילים את חתתם באזור.

מאז שנת תשל"ט, לאחר הסכם 'קמפ-דייוויד' בין ישראל למצרים, החל נכדו של בעל ההילולא, האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א מרמלה, להנהיג נסיעה קבועה לדמנהור ביום ההילולא, להשתטח על קברו של הסב הגדול. משפחת אבוחצירא אף רכשה את שטח הקבר והוא מצוי כיום בבעלותם הפרטית.

במשך יותר משלושה עשורים, עם הגיעו למקום, היו ממתינים ההמונים ברחבת הציון הק' לקצין משטרה מקומי שיעביר את מפתח הכניסה לציון לידו של האדמו"ר שליט"א. עם פתיחת האוהל, היו נכנסים אלפי העולים מרחבי הארץ ומחו"ל ומעתירים בתפילה ובתחנונים למען כלל ישראל.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו