צילום: דובר צה"ל

דיווח: "היעד שישראל תקפה בלבנון – אתר העברת נשק של חיזבאללה"

לפי דיווחים האתר שהופצץ שייך לארגון הטרור החזית העממית. במהלך הלווייה של אחד ההרוגים מהתקיפה אמש בגבול עיראק סוריה הניפו דגלים מהם התברר כי מפקד בכיר בחזבאללה חוסל אמש. דובר צה"ל פרסם פרטים חדשים על ההרוגים בסוריה

האתר שהופצץ הלילה במזרח לבנון לפי פרסומים זרים על ידי ישראל, שימש את חזבאללה להעברת נשק כך דווח היום (שני) ערוץ אל-חדת הסעודי. הזרוע הצבאית של החזית העממית לשחרור פלסטין, שלפי הדיווחים מתקניה נפגעו בתקיפה, פרסמה הודעה לפיה "התקיפה הישראלית בעיירה קוסאיא בבוקאע על נקודות ריכוז צבאיות של הארגון שלנו, מגיעה במסגרת מעגל התוקפנות הציוני נגד ציר ההתנגדות".

עוד נכתב בהודעת הארגון כי "לאחר הכישלון המהדהד של המלחמה העולמית נגד סוריה – ולאחר שחשפנו את הסיפור האמיתי מאחורי מסירת עצמות החייל הישראלי זכריה באומל". בארגון שלחו מסר מאיים לישראל לפיו: "זכותנו להגיב בכל הכוח על התוקפנות הנפשעת הזו".

דובר מפקדת החזית העממית, אנוואר רג'א, האשים את ישראל בתקיפה ואמר כי "מדובר בתגובה על נאומו של נסראללה". עוד אמר רג'א לרשת אל-מיאדין, כי "נתניהו מנהל מדיניות של התאבדות".

הבוקר דיווחנו כי כלי טיס ביצעו הלילה שלוש תקיפות ממזרח לזחלה, בירת מחוז אל-בקאע. כך דווח היום בכלי תקשורת לבנוניים. עוד דווח כי "פיצוצים נשמעו בכמה אזורים במחוז", שנמצא בבקעת הלבנון, באזור הגבול עם סוריה. מטרת התקיפה כוונה ליעד של מפקדת החזית העממית לשחרור פלסטין. לא היו נפגעים בנפש אך נגרם נזק לרכוש. בישראל לא אישרו את הדיווחים.

בתוך כך, במהלך הלווייה שערכו פעילי המיליציה השיעית "אל-חשד א-שעבי" לאחד מההרוגים בתקיפה אמש בגבול בין עיראק וסוריה, הניפו המשתתפים דגלים של קאזם עלי מוחאסן, מה שחשף כי מפקד כוח לוגיסטי בחטיבה 45 ביחידת הרקטות של חזבאללה בעיראק, קאזם עלי מוחאסן, חוסל אמש בתקיפה בעיר קאאם שבעיראק, תקיפה שנעשתה על ידי כלי טיס בלתי מאויש,שאותה מייחסת המיליציה לישראל.

בנוסף, הלילה הותרו לפרסום פרטים על פעילי המליציות השיעיות הלבנונים שפעלו בשירות כוח קודס האיראני, במסגרת ניסיון הפיגוע שהוביל קאסם סולימאני מתוך שטח סוריה. ההרוג הראשון הוא חאסם יוסוף זאביב, יליד 1996 מנבטייה, ויאסר אחמד צאהר, יליד 1997 מהכפר בליידה. השניים ביקרו באיראן מספר רב של פעמים בשנים האחרונות, ובמסגרת השהייה שלהם שם, עברו אימונים ייעודיים בכוח קודס להפעלת כלי טייס בלתי מאוישים ורחפני נפץ.

חאסם יוסוף זאביב ויאסר אחמד צאהר. תמונה: דובר צה’’ל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו