הגה"צ רבי אברהם פינטר זצ"ל – האבא הרחום של היהדות החרדית בלונדון

עם היוודע אתמול דבר פטירתו הטראגית של הרה"צ רבי אברהם פינטר זצ"ל לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, הלם ותוגה פשטו ברחבי הקהילה היהודית בבריטניה * הרב פינטר ז"ל, מנהל מוסדות 'יסודי התורה' היה דמות ייחודית בנוף החרדי הלונדוני ונחשב לרב, מחנך, עסקן ואיש ציבור דגול, אך בעיקר אב רחום ויתד של עצה ותושייה לרבים מבני הקהילה

כתב: שלום פרוינד

גל של הלם, זעזוע וצער בלתי יאומן התפשט אתמול ברחבי הקהילה היהודית בבריטניה, עם היוודע דבר הסתלקותו הטראגית בטרם עת (ביום שני בערב) של הרה"ח הצדיק רבי אברהם פינטר זצ"ל – בעקבות נגיף הקורונה – אחד האישים היקרים והמפורסמים מנכבדי ועמודי התווך של השכונה החרדית סטמפורד-היל בלונדון.

הרב פינטר ז"ל היה דמות ייחודית בנוף היהודי הלונדוני ונחשב לרב, מחנך, עסקן ואיש ציבור דגול הן בקרב הקהילה החרדית והן מחוצה לה. רבי אברהם ז"ל היה דמות למופת לא רק עבור הקהילה החרדית שבה היה ממובילי וחשובי המחנכים שבדור. אלא היו לו גם חברים ומכרים רבים ברחבי הקהילה היהודית בבירה הבריטית, החל בקהילה האנגלו-יהודית הרחבה יותר, דרך הקהילה המקומית של מחוז האקני שבה היה חבר מועצה במשך מספר שנים, וכלה בתחומי ממשל רבים אחרים ואף בפוליטיקה.

עבור אנשים רבים בקהילה היהודית הבריטית הרחבה הרב פינטר היה 'הפנים' של הקהילה החרדית בממלכה. אך בראש ובראשונה היה ידוע בתור מנהל בית הספר היסודי לבנות "יסודי התורה", מוסד שהקים אביו הגה"צ רבי שמעלקא זצ"ל מראשי היהדות החרדית בלונדון ואשר הוא המשיך את דרכו בצורה מופלאה ויוצאת דופן. היה זה מוסד שרבי אברהם ז"ל התגאה בו מאוד ובצדק, שכן היה ה'מחנך' בה'א הידיעה של דורות רבים של בנות ישראל בסטמפורד-היל.

רבים מבני הקהילה מספרים בהערצה רבה אודות התמסרותו וחיבתו האישית לכל תלמידה וכי היה ממש דמות אבהית רחומה בנוסף לתלמידיו גם לאנשים רבים שהם בעצמם מנהיגים של ארגונים שונים בקהילה וכי ההוקרה הרבה כלפיו הזורמת כעת מפי כל הינה עדות חיה לאישיותו רבת האנפין.

חשוב לציין, כי נדיר עד כמעט בלתי שכיח, שבבריטניה תימצא תופעה מעין זו שבה יתאבלו על דמות רבנית חסידית באופן שווה גם הקהילה החרדית – אברכים תושבי השכונה, תלמידות בית ספר, רבני הקהילה ומנהיגיה, וגם הקהילה האנגלו-יהודית, הבישוף של לונדון ואף ראש עיריית לונדון בעצמו שהוא מוסלמי.

מעבר להיותו של רבי אברהם פינטר זצ"ל, איש חסיד צדיק ותמים בדורו מחשובי ויקירי אנ"ש, היה אף יתד של עצה ותושייה לרבים מבני הקהילה. חיוך גדול היה תדיר נשוא על פניו המאירות וכל מי שפגש אותו זכה לשמוע ממנו תמיד איזה סיפור או דבר תורה מרתק. ברמה האישית היה מעניק לכל אדם שעמד לפניו את התחושה כאילו היה החבר הטוב ביותר שלו, ולא ייפלא אפוא שהוא נצרב עמוק בתודעתם של רבים מקרב היהדות החרדית בלונדון.

מכריו מספרים כי בשבוע שעבר עוד פגשוהו בריא ושלם, אך משנדבק בנגיף הארור גופו הטהור לא החזיק מעמד רב והוא עלה לגנזי מרומים כאמור, השבוע ביום שני בערב חול המועד פסח תש"פ.

הותיר אחריו משפחה לתפארת.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

תושבי חו"ל דחוף תעלו לא"י המשיח פה

ארונו יגיע הערב ארצה ויטמן בהר המנוחות, אחיו הרה"צ רבי יצחק פינטער שליטא יישב עליו שבעה בביתו בבני ברק

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו