מעמד מרומם ב'כולל עמלים בתורה' לרגל ציון שנת העשור בשילוב סיום הש"ס

מאות מתלמידי בוגרי וידידי 'כולל עמלים בתורה' התכנסו למעמד מרומם לציון שנת העשור לייסוד הכולל, בשילוב סיום הש"ס אשר נלמד על ידי כלל התלמידים | את משא הכבוד נאם האדמו"ר מאונגוואר ארה"ב שהגיע במיוחד לאירוע, לצד האדמו"ר מקופיטשניץ שלאחר מעמד 'לחיים' פצח בריקוד מיוחד לכבוד התורה ולומדיה • ברכת המזון נאמרה על יין מיוחד ששלח האדמו"ר מראחמסטריווקא למשתתפי המעמד • צילום: יהושע פרוכטר

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'

השבוע (שני) עם יינטו צלילי ערב התכנסו ובאו להם תלמידי 'כולל עמלים בתורה' יחד עם הוריהם בראשות חשובי וראשי הכולל למעמד מיוחד ומרומם אשר נערך בשכונת רמות בעיה"ק ירושלים, לציון שנת העשור לייסוד הכולל, בשילוב סיום הש"ס אשר נלמד במחזור החמישי על ידי כלל חברי הכולל.

את המעמד פיארו כבוד רבני הכולל בראשות הרב משה בוקשפן מנהל הכולל, ודודיו הרבנים נשיא הכולל הרה"ח ר' יואל ואחיו הגה"ח ראש הכולל רבי טוביה בוקשפן, לצד שאר צוות הכולל והורי התלמידים שהביעו את התרגשותם מהמעמד הנשגב.

הסופר הנודע הרב טוביה פריינד נטל על עצמו את מלאכת הנחיית האירוע, ובדבריו עמד על כך כי הוא זוכה להשתתף בשמחה של מצווה זו, לאחר שכבר זכה להשתתף גם בסיום הש"ס במחזור הראשון. בדבריו הדגיש את חיבורו הגדול והערכתו הרבה לפעילות החשובות של הכולל.

אחריו עלה מנהל הכולל לפתוח את האירוע בהדגישו את חשיבות לימוד התורה, בצטטו את ההתרגשות של האדמו"ר מקופיטשניץ ששיבח את המצווה הנעשית כאיש אחד בלב אחד. לאחר מכן בהמשך המעמד, הפתיע וטרח זקן אדמור"י רוז'ין והגיע בעצמו לכבד את התורה ולומדיה.

את משא הכבוד נאם האדמו"ר מאונגוואר ארצות הברית, שהגיע במיוחד להוקיר את תלמידי הכולל, תוך שהוא מעלה על נס את זיכרונותיו מימי ראשית הכולל בבחינת 'והיה ראשיתך מצער, ואחריתך ישגה מאד'.

לאחר מכן הופיע בהדרת קודש האדמו"ר מקופיטשניץ ולאחר מעמד 'לחיים' קם לריקוד מיוחד לכבודה של תורה יחד עם התלמידים והרבנים. סיכם את המעמד הרב נח בלוי, רב חסידי קרלין סטולין בשכונת רמות, שם כאמור נערך המעמד.

המשפיע הרב אלימלך בידרמן שנבצר ממנו להשתתף באירוע שלח את ברכתו לתלמידי ורבני הכולל בעמדו על הביטוי הגדול שמקבל המאמר "כד יתבין ישראל ועסקין בשמחת התורה" תוך ש"משתכחין מצערא דילהון", אז כמובן שמתקיים "קודשא בריך הוא אומר לפמליא דיליה חזו בני חביבי", ובדבריו המשיך והאציל מברכותיו למשתתפי המעמד.

בנוסף התקבל גם מכתבו של ראש עיריית ירושלים – מעניקת החסות לאירוע – מר משה ליאון, שכתב: "אמנם נבצר ממני להשתתף באירוע המרומם והמרגש, אך את ברכתי לא אמנע מכם", ליאון הוסיף וכתב למשתתפים: "כבר שנים ארוכות שאני זוכה לשמוע על פעולותיהם הנשגבות… אין צורך להציג את שלל הפעולות הברוכות, את החינוך לשילוב 'תורה וגדולה על שולחן אחד', את התוויית דרך התורה החסידות ויראת שמיים, במשך כעשור, ולמאות תלמידים, והיד -בעזרת השם- עוד נטויה!".

לקראת סיום האירוע ביקש הרב שמואל ווקסמן את רשות הדיבור, וכשבידיו בקבוק יין יקר במיוחד, פתח במילים נרגשות, וסיפר כי הוא שלוחו של האדמו"ר מראחמסטריווקא, להביא את ברכתו לתלמידי הכולל ביום חגם.

הרב ווקסמן הוסיף וסיפר על התרגשותו של האדמו"ר לקראת האירוע ועל חיפושיו אחר הבקבוק הכי מיוחד באוצרו, ואכן על אתר נפתח הבקבוק, ועל כוס יין מלא כובד ראש הכולל הרב טוביה בוקשפן בברכת המזון שכלל הנוכחים טועמים מ'יינה של תורה'.

על ההפקה המושקעת והמיוחדת הופקד בוגר הכולל דוד וובר מנהל 'אקטיבר הפקות', ואת החלק המוזיקלי לכבוד המעמד ניהלו מקהלת נשמה, הקלידן אושי לנדסמן, ואמן הרגש משה דוד וויסמנדל.

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture