Yossi Zamir/Flash90

המדינה מתמודדת עם הקורונה בדרך הזויה, סהרורית ומופקרת / דעה

בנימין ליפקין, עורך המבשר, תוקף בטור חריף תחת הכותרת "אובדן עשתונות" את התנהלות המדינה במאבק בנגיף הקורונה שהתפשט בבני ברק: "אין שום סיבה שחיילים עם נשקים שלופים יוודאו כי איש לא יצא מפתח ביתו ושאיש מבעלי העסקים לא יפתח את חנותו"

הדרך שבה המדינה מבקשת להתמודד עם התפשטות הקורונה היא הזויה, סהרורית ומופקרת ואין לה דבר וחצי דבר לא עם שלום הציבור ולא עם הדאגה לשלומו ולבריאותו. אם כך נראית תכנית מגירה של המדינה להתמודד עם פצצה מתקתקת, נותר רק לדמיין כיצד ביקשו המדינה והרשויות מטעמה האחראיות על כך לטפל בפצצות מתקתקות במישורים אחרים.

אין שום סיבה שחיילים עם נשקים שלופים יוודאו כי איש לא יצא מפתח ביתו ושאיש מבעלי העסקים שאינם מורשים לא יפתח את חנותו. רק לצורך ההשוואה: כשהמדינה, בהחלטה איומה ואומללה החליטה לעקור את מתיישבי גוש קטיף מבתיהם ואלפי חיילים פשטו על היישובים, איש מהם לא נשא נשק. למרות ששם הם היו אמורים בפקודה להוציא אנשים מבתיהם, הבין מי שהבין כי אין שום צורך וכי אסור לשלוח חיילים למשימה כזו עם נשק.

כשמתרחש משבר בריאותי הומניטרי בעיר עמוסת משפחות ברוכות ילדים, בלי עין הרע, אין שום צידוק ושום הסבר למראה אימתני של חיילים אחוזי נשק הפושטים על העיר. אימהות פולניות נוהגות היו להזהיר את ילדיהם כי אם לא יאכלו, השוטר יבוא. בבני ברק האימה הזאת עברה מאגדה לשפת המעשה. ילדים שנותרים ספונים בבתיהם, אמורים לשמוע מתוך בתיהם צווחות קולניות של שוטרים מתוך הניידות שלהם על סוררים שאינם ממלאים אחר ההוראות. השוטרים מוגנים וממוגנים היטב והם יכולים וגם צריכים לצאת החוצה ולקנוס, בקנס כפול ומכופל, את כל מי שנמצא מפר את ההוראות. הכרוז הקולני מתוככי הניידת אינו תורם דבר מלבד טראומות שלא במהרה יישכחו על ידי רוב מכריע של ילדי העיר שהם והוריהם נשמעים לכל ההוראות ללא כחל ושרק.

אמש כבר דובר על כך שלא אחרים מלוחמי השייטת עומדים לפשוט ביממה הקרובה על העיר. משל מדובר היה ברובע דאחיה בביירות המאוכלס כולו בחיות אדם צמאות דם שרק לוחמים מדופלמים יוכלו לשלוט בהן.

ועוד לא דיברנו על אפס הטיפול בקשישים ובחסרי היכולת הנותרים חסרי אונים על סף חג הפסח. הודעות לתקשורת על הטיפול והדאגה לאוכלוסיות הללו אינן יכולות למלא את מקום הדאגה האמיתית ובוודאי שלא למנוע שום אסון. בני ברק היא עיר שאוכלוסייתה סובלת ממצב סוציו אקונומי נמוך כל ימות השנה, הנשענת ברובה, כל השנה ולא רק בערב פסח, על ארגוני צדקה וחסד. כך לא דואגים לאוכלוסייה הזו. כך רק מסייעים בהכתמת שמה ושופכים שמן למדורת ההסתה שכבר משתוללת. ועל כך בקטע הבא.

איבדו רסן

עיתונאים שפלים, שמנסים בכל דרך לבלוט, בעוד עמיתיהם עקפו אותם והותירו אותם מאחור זה מכבר, הן ברמת האינפורמציה והן בפרשנות המקורית, מצאו להם עדנה בחסות מארת הקורונה, בדמות השתוללות חסרת רסן כלפי הציבור החרדי.

כשצלם עיתונות רדוף שנאה חולנית מעז להופיע בריכוז חרדי ולהשתעל בהתרסה על עובר ושב, מקומו מאחורי סורג ולא מאחורי המצלמה. כששדרנית אחוזת אמוק מתעקשת לנבל את פיה על הציבור החרדי ולקבוע שמדובר ברובו ולא במקצתו, היא אמורה לשבת בביתה מהבוקר ולצמיתות.

הגיע הזמן למגר את נגיף ההסתה הממאיר בטרם תפרוץ כאן מלחמת אחים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
24 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ככה נראית משטרה. כל משטרה בעולם. איך רצית שיאכפו סגר,עם מתנדבי הצלה חביבים?

כל הכבוד

חזק וברוך. מישהו יכול להסביר לי בבקשה למה אפשר לחיילים להתכנס מאות בבת אחת ללא שום הגנה ובצפיפות . ועוד, איך הם אוכלים בבסיסי צהל שמונים מאות ואלפים ובבסיסי חיל האויר יותר מחמש עשרה אלף חיילים. ותראו לי תמונה של חדר האוכל בזמן הסעודה. והכי מציק , איך אפשר להיות בסופר מארקט 60 אנשים, 10 בוחרים צמוד אחד לשני בטטות וחצילים, ומניין אי אפשר לקיים. זה פשוט הזוח לחלוטין. מה בחירת ארטישוק חשובה ממניין. ?????

החיילים מונעים אסון ועושים מלאכת קודש. המזלזלים בהוראות גרמו לתחלואה מטורפת ויש עדיין רוצחים המחמירים המסתובבים בינינו, ואותם אנו צריכים להוקיע. חילול השם הנגרם נגרם על ידינו. אנו קוצרים את פרי ידינו.

ואל תשכחו שאחר כך הם יגידו שהחרדים משתמטים ויש מחסור בחיילים ככל הנראה הביאו 10 חיילים על כל בן אדם משועממים ומובטלים אין ספק שהמטרה להטמיע את מראי החיילים והחיילות בתוך העיר . ובסוף הכל יחזור בבומרנג הדבר הכי שנוי בבב יהיה שוטר או חייל
בקיצור כמו שידוע לכם המשטרה חזקה על חלשים . רפובליקת בננות …….

ובנוסף בשם 1 מצדיקי הדור בעוד כחודשיים צפויה מלחמה גדולה בין ישראל לאויביה כדאי להיערך כראוי בגשמיות ורוחניות וכל המטנפים על עושי רצון ה
אל דאגה זה רק מכה 1 מתוך 10 . אלוקים יתן לכם משהו טוב מהתפריט

ליוסף:ברור שאסור להצטופף על הבטטות מי שאושה את זה צריך לסגור אותו בבית
לגבי המנינים ניסו ואנשים לא שומרים זה מאוד עצוב
בחול החרדים מתים כמו זבובים

אנחנו החרדים אשמים בעל ההסטה. במקום להישמה להוראות מתחכמים אץען ההתחיות . בושה!!

אנחנו החרדים אשמים בכל ההסטה. במקום להישמה להוראות מתחכמים עם הרופאים בושה!!

עושי רצון השם מתפללים בבית. הרוצחים והכופרים הם המתפללים במניינים.

לדואג א. אתה כנראה מהאנשים ששונאים את עצמם.
ב. תדע לכתוב בסיסי ללא שגיאות לפני שאתה מעלה משהו ברבעם

לפי מה שראיתי בעיני ביום שישי האחרון השוטרים היו לא חמושים. שוטרי מג"ב במחסומים לא היו חמושים

זה ברור שהיה הרבה אי הבנה אצלנו בנוגע לרמת הסיכון של הנגיף,
וברור שאצלנו שהרבה יותר מתכנסים ההדבקה גבוהה ביותר, בפרט בבני ברק בעקבות הצפיפות,
אבל ההתנפלות של התקשורת והנחישות של האוכפים , מראה במקצת את ה'אהבתם' כלפנו,
לשם ההשוואה המדינה הגדירה גם את דרום תל אביב כ'אזור מוגבל' בעקבות אחוזי ההדבקה הגבוהים שם, אבל שמה אין שום אכיפה! ואין תקשורת שבאה לבדוק מה באמת נעשה שם…
וכמובן זה לא מצדיק לא להישמר וכו'

לזה ששואל לגבי מנין מה אכפת להם אז שתדע שגם הרב קניבסקי אמר שאסור לעשות מנינים

נא לישמע ח

לגבי החיילים להוי ידוע שכמעט מאז פרוץ המשבר הם בבסיס ולא היה להם שום מגע במרחב הציבורי כך שהם בהגדרה של משפחה גרעינית

ל"דואג" בשתי התגובות כתבת שגיאות, להישמע ולא להשמע, לעצם הענין הכותב צודק בכל מלה אין שום סיבה שהחיילים יהיו עם נשק, ובודאי שלא צריכים כל כך הרבה הציבור שלנו ממושמע גם בלאו הכי

לאחד תם
אל דאגה דיברתי עם גדול אחר
העניין סודר והגזרה בוטלה

קשה לקבל את ההתנהגות של הרשויות ומערכת הביטחון – אבל דבר אחד חייב לזכור מדובר בפיקוח נפש של ממש וצריך לשמור על הכללים כמה שיותר
אותו חכם גדול שכותב בעיתון שיחשוב טוב מה שהוא עושה – חכם עניו בראשו

די עם התמימות המפגרת הזאת

אני בני ברקי ואומר לכם את מה שכולם מרגישים כאן ושלא ימכרו לכם תותים:
פשוט מדכאים ורודפים אותנו, בחסות ה"דאגה" לציבור החרדי, (כנראה לחיילים שלהם הם לא דואגים, כמו שרואים אותם פה בב"ב "שומרים" על הכללים) .
הכתב כאן ביטא אולי 10 % ממה שקורה בפועל, זוועה! שנאה חולנית שאין כמותה!
החיילים מחללים שבת וחג בהפגנתיות, מדברים דברי נבלה באופן חמור, נורא נוראות!

מצוין שהחיילים מסתובבים ולא צריך לעשות עסק מזה שהם עם נשק ולמה כולם תוקפים את התם???????

התם הוא הפיקח היחיד כאן

אנשים אדיוטים. מה אתם חושבים שיביאו ילדים לשמור על בני ברק ברור שצריך חיילים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו