Gili Yaari /Flash90

ב"ב בהסגר: התח"צ הבין עירוני בוטל – 4 קווים ימשיכו לפעול בתוך העיר

בהמשך להכרזה על העיר בני ברק כאזור מוגבל, תופסק התחבורה הבינעירונית לעיר בני ברק. בעיר ימשיכו לפעול ארבעה קווי תחבורה ציבורית שישרתו את תושבי העיר רק בתחומיה. בעירייה מבהירים: "בתוככי העיר - התנועה חופשית לתושבי בני ברק"

בהמשך להחלטת הממשלה והדרג המדיני וההכרזה על העיר בני ברק כאזור מוגבל, תופסק התחבורה הבינעירונית לעיר בני ברק. בעיר ימשיכו לפעול ארבעה קווי תחבורה ציבורית שישרתו את תושבי העיר רק בתחומיה. העלייה והנסיעה באוטובוס תותר במסכה בלבד. שתי השורות הסמוכות לנהג יישארו ריקות כדי להגדיל את ההפרדה בין הנוסעים לנהג.

הקווים הפנימיים בעיר 2,3,5,11 יפעלו כך שקווים 2 ו-5 יפעלו במתכונת סיבובית ללא שירות לקניון איילון. קווי התחבורה הציבורית שעוברים בעיר ומשרתים ערים באזור, בתיאום עם המשטרה יעקפו את ציר ז'בוטינסקי דרך אם המושבות (בין פתח תקווה לרמת גן), ללא עצירה בתחנות בתחומי בני ברק.

עוד נמסר כי "ברשות הארצית לתחבורה ציבורית נערכים לכך שיוטלו הגבלות נוספות על ערים ושכונות נוספות ברחבי הארץ". שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי "זו תקופה מורכבת ובע"ה נעבור את זה ביחד. הצמצום בתחב"צ בעיר בני ברק זה הכרח שאנו מבצעים בהתאם להנחיות המל"ל, למען בריאות הציבור והנהגים. בעזרת ה', נצמצם את התחלואה ונחזור לפעילות מלאה בקרוב. פסח כשר ושמח".

בתוך כך עיריית בני ברק עדכנה הלילה את תושבי העיר כי "בהתאם להחלטת הממשלה בשל סכנת הקורונה, משטרת ישראל חסמה את הכניסות לעיר עבור תושבים הגרים מחוץ לבני ברק. שימו לב, להלן פרטי השינויים בתנועה בעיר ובכניסות אליה: בתוככי העיר – התנועה חופשית לתושבי בני ברק, במגבלות הוראות משרד הבריאות וכפי הקיים בכל הארץ. המעבר החופשי לתושבי העיר הוא בין כל השכונות בעיר ללא יוצא מן הכלל, כולל ברחוב ז'בוטינסקי אל שכונות צפון העיר ומהם אל מרכז העיר (דרך רחוב אבוחצירא)".

עוד עדכנו כי "הכניסה לעיר מותרת אך ורק לתושבי העיר בלבד. הכניסה לעיר לאזרחים שאינם תושבי העיר, מותרת אך ורק לעובדים חיוניים בהצגת ת.ז. היציאה מהעיר מותרת אך ורק לעובדים חיוניים. תמשך אספקה סדירה ומלאה לעיר של כלל המצרכים לחנויות המזון. אנחנו עושים מאמצים מרובים להקל על תושבי העיר ולתת מענה לכל צורך ופניה. בכל שאלה ובעיה ניתן לפנות למוקד העירוני המתוגבר 106. בברכת והסירותי מחלה מקירבך".

בהודעה קולית לתושבי העיר שהופצה ביום שישי אמר ראש העיר אברהם רובינשטיין כי "אנחנו נמצאים בימים מאוד לא קלים. המצב שלנו בבני ברק קשה אנשים יקרים נדבקים וחולים במחלה שמסכנת חיים באופן מוחשי רח"ל. אני יודע שבמצבים כאלה יש גם דברים טובים פחות, ואנחנו פועלים בכל הכוחות יחד עם אנשי המקצוע שביקשתי מהם להצטרף ולסייע לנו במערכה להצלת חיים".

"אנחנו מחלקים מזון, סימנו יחד עם העמותות השונות לחלק אלפי מנות קמחא דפסחא ונדאג בעז"ה שלא יחסר דבר. החל מיום ראשון נחלק אלפי מנות מזון למבודדים בעיר אנחנו פועלים בכל הכוחות לטפל בכל החולים ולתת מענה לצרכים שלהם, לשמור על המבודדים ולבצע בדיקות לכל מי שמרגיש לא טוב. אני מבטיח שאף אחד לא ילקח בכוח רק מי שיחפוץ בכך, וברצון".

"היום כוחות הבטחון סגרו את הכניסות לעיר בהתאם להחלטת ממשלה. זה פחות נעים, אבל זה נועד מכורח המציאות בשביל לשמור עלינו. חשוב להדגיש שהתנועה בעיר חופשית ומי שצריך לצאת לצורך חיוני יכול. שוחחתי היום עם קציני המשטרה והתנועה חופשית בכל שכונות העיר כולל קריית הרצוג ופרדס כץ. המצב הוא מצב חדש ולא שגרתי. אנחנו פועלים מול כל הגופים לסדר את הכל. אני מבקש מכם שתתאזרו בסבלנות אלו לא ימים קלים לכולנו", דברי ראש העיר.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

עכשיו רשמי תסמין נוסף לקרונה הוא :
" חרדי"…

בחקירת התפרצות הנגיף עולה שעטלף נדבק מ"חרדי"…

אולי באמת יעשו לנו מקלחות חיטוי…?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו