צילום: פלאש 90

הפתרון בדרך? בגלל מחסור בחומר לפענוח – בדיקות הקורונה צומצמו

שרד הבריאות שוב צמצם את הקריטריונים לבדיקת קורונה, לאחר שהורחבו בתחילת השבוע. משלוח של חומרי בדיקה הגיע לארץ, כעת בודקים אם ניתן יהיה להשתמש בהם. אם החומרים אכן אמינים, ישראל תוכל להגדיל את מספר הבדיקות ל-20 ו-30 אלף ביום

על רקע המחסור בריאגנטים (החומר המשמש לבדיקה), צמצם משרד הבריאות את הקריטריונים לביצוע בדיקת קורונה, אחרי שרק ביום שני הרחיב אותם. כעת רק מי שסובל מחום מעל 38 מעלות, או שיעול, או קושי בנשימה, או תסמין נשימתי אחר – וגם שהה בחו"ל או בשטחי הרשות הפלסטינית ב-14 הימים לפני הופעת התסמינים – זכאי לבדיקה, כך דווח ב'ווינט'.

גם מי ששהה במחיצת חולה קורונה, במרחק של פחות משני מטרים ומעל ל-15 דקות זכאי, כמו גם כאלו שאינם סובלים משום תסמינים אך שבו ממדיניות עם שכיחות גבוהה של הנגיף. גם אלו אשר גרים או עובדים במסגרות בהן התגלתה תחלואה של הנגיף, בפרט אוכלוסיות בסיכון, זכאים. הכוונה בהנחייה זו היא בעיקר לבתי אבות. גם עובדי מערכת הבריאות נכנסים לקטגוריית הזכאות.

ב'ישראל היום' דווח כי במשרד הבריאות הנחו את ארגון מד"א לעצור את הבדיקות כבר ביום חמישי בערב, זאת לאחר שהצטברו כ-4,000 בדיקות שלא ניתן היה לפענח אותן. ביום שישי עבדו מתחמי היבדק וסע בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע במשך ארבע שעות בלבד. אחד הנבדקים פרסם בטוויטר הודעה שקיבל ביום שישי, ולפיה "בשל מחסור בערכות בדיקה ובהנחיית משרד הבריאות, התור שנקב עבורכם במתחם היבדק וסע נדחה".

אף שראש הממשלה ומנכ"ל משרד הבריאות הבטיחו שמספר הבדיקות לקורונה יעלה לעשרת אלפים כבר בשבוע החולף ויגיע ל-15 אלף בשבוע הבא, ישראל עדיין רחוקה מהיעד. מנתונים שפרסם משרד הבריאות בסוף השבוע, עולה כי ביום חמישי נלקחו 7,294 בדיקות מעבדה, לעומת 7,800 בימים שלישי ורביעי, וכ-6,500 ביומיים שקדמו להם. במעבדות ובקופות החולים הזהירו כבר ביום חמישי שהם נאלצים להאט את קצב הבדיקות.

ב'כאן חדשות' דווח כי ב-48 השעות האחרונות נחת משלוח של חומרי בדיקה בישראל. חברה אמריקנית היא שסיפקה את המשלוח, וכעת בודקים במעבדות בארץ אם מדובר בחומרי בדיקה אמינים, שניתן יהיה להשמש בהם. התשובה צפויה להתקבל במהלך הלילה. אם חומרי הבדיקה ימצאו תקינים, ניתן יהיה להגביר את מספר הבדיקות ל-20 ו-30 אלף ביום, ולהעביר את המעבדות לעבודה במתכונת של 24 שעות ביממה. יהיה מספיק חומר לכמה חודשים. אם החומרים לא ימצאו תקינים, כמות חומרי הבדיקה שמצויה בישראל צפויה להספיק לכמה ימים בלבד.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איזה פתרון בדרך?
לא לבלבל את הציבור בבקשה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו