צילום: Yaakov Naumi / FLASH90

בני ברק: העירייה תפעל לתקן את העירוב לשיטת ה'בית יוסף'

בעיריית בני ברק יחלו בקרוב לתקן את העירוב בעיר על פי שיטת ה'בית יוסף' בעקבות הפנייה של הגר"י צארום גאב"ד חניכי הישיבות כי אינו מטלטל בבני ברק בעקבות כך. ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין יכנס את ועדת הרבנים בכדי לקדם זאת

הגאון רבי יהודה צארום, גאב״ד חניכי הישיבות בבני ברק, פנה ביום חמישי האחרון ליו״ר ש״ס אריה דרעי בחתונת נכדת הגר״ש בעדני, בכדי שיסייע בנושא התקנת העירוב בבני ברק על פי שיטת ה'בית יוסף'.

השר דרעי שוחח בנושא עם הגר״ש בעדני, שסיפר לו כי הוא אינו מטלטל בבני ברק בעקבות כך, וכי העירוב לפי שיטת ה'בית יוסף' חשוב וחיוני מאד לציבור הספרדי בעיר, וגם עבור האשכנזים הדבר מהווה הידור.

בעקבות הדברים הנחרצים, פנה דרעי בחתונה לראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין וביקש ממנו לקדם את הנושא. ראש העיר נעתר ואמר, כי יכנס ועדת רבנים בנושא כדי לקדם את התקנת העירוב לציבור הספרדי. הגר״י צארום הפועל רבות בנושא, הודה בחום לשר דרעי על פועלו המהיר בנושא החשוב.

נציין כי לפני שנים רבות, כדי לפתור את הבעיה ההלכתית שבמעבר הולכי-רגל בכביש עם עגלות לתינוקות, הקימה העירייה גשר ברח' ז'בוטינסקי, בסביבות רח' סוקולוב אלא שהבעיה העיקרית בגשר, בשל גובהו קיים קושי גדול לעלות עליו למשפחות צעירות, עם עגלות לתינוקות, ובמשך השנים השימוש בגשר בשבתות וחגים היה, כמעט, אפסי, בעקבות זאת, הביא חנוך זיברט, ראש העיר דאז, הצעת תקציב לאישור מועצת העירייה להקים קירוי- מעבר ברח' ז'בוטינסקי 178, באישור הלכתי, ובד בבד, לא תהיה כל בעיה להולכי-רגל לעבור במעבר החדש.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו