צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

סוף לסאגת ההפרדה? היועמ"ש מתכוון לאפשר הפרדה מגדרית

מחר ישגרו 40 משפטנים מכתב למנדלבליט, שבו יבקשו ממנו שלא להתערב בדוח מתקופת וינשטיין על הדרת נשים. אתמול פורסם כי היועמ"ש יקיים מחר דיון בו הוא צפוי לעשות זאת ולשנות את ההנחיות בעניין ההפרדה המגדרית במרחב ציבורי

ביממה הקרובה מתכוון היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאפשר הפרדה מגדרית גם במרחב הציבורי. כך פורסם ביום שישי בכאן 11. על פי הדיווח מנדלבליט מתלבט באילו תנאים לאשר את זה.

שופטת בית המשפט העליון ופרקליטת המדינה לשעבר עדנה ארבל התייחסה לנושא ההפרדה בראיון לכאן 11: "פסקי הדין במקרים של הדרת נשים הדגישו שאם ההדרה נעשית מתוך פגיעה בשיוויון או בנשים – היא לא חוקית", אמרה ארבל והסבירה כי בית המשפט העליון התערב משום ששופט מחוזי אחד ביטל פסק דין של שופט מחוזי אחר.

השופטת לשעבר הביעה דאגה וצער על ההתקפות על בית המשפט. "אויב העם זה בית המשפט וגורמי האכיפה. הדבר הנורא שיותר שיכול להיות זה חוסר האמון בבית המשפט. בית המשפט נבנה מאמון הציבור", הסבירה ארבל והדגישה כי הביקורת לדבריה היא חסרת בסיס. "בית המשפט יכול לטעות, אבל לדבר בהכללה כזאת?", אמרה.

מנגד, יותר מ-40 אקדמאים למשפטים, רובם בכירים – דיקנים ודיקנים לשעבר, ישגרו מחר (ראשון) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, שקורא לו לא להתערב בדוח מתקופת ויינשטיין על הדרת נשים.

בין החותמים על המכתב – פרופ׳ יואב דותן, דיקן לשעבר של הפקולטה למשפטים בעברית, פרופ׳ ברק מדינה, רקטור באונירסיטה העברית, פרופ׳ מוטה קרמניצר, פרופ׳ מיכאל בירנהק, פרופ׳ גד ברזילי, דיקן הפקולטה למשפטים בחיפה לשעבר והיום סגן הרקטור, ועוד רבים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

סוף סוף מישהו מהשופטים מ ו ד ה ששופט יכול לטעות!!!
אך הגב' שואלת למה לעשות הכללות ולהיות נגד בית המשפט??
השופטים הרי נחשבים ל"אנשי האליטה",חכמים וכאלה שיודעים "להתעלות" מעל כל שיקול זר ומעל השקפותיהם הפוליטיות,ממש מלאכים….אך כאן נשאלת השאלה, הכיצד יתכן שכל פסיקותיהם, הן רק לטובת הצד השמאלי של המפה? וכאשר הדברים נוגעים לחרדים או ליהדות, פסיקותיהם תמיד נגד!!! איך יתכן שכל הפסיקות הן ל ר ע ת החרדים ואינן מתחשבות כלל באורח החיים החרדי וברצון ציבור כה גדול, אלא, כ ו פ י ם את דעתם ואת ה ד ת ה ח י ל ו נ י ת על שומרי התורה!!!
ובלי כל קשר לבית המשפט, ההמון הרדוד טוען לכפיה חרדית כאשר בעצם לאורך כל הדרך נעשית כ פ י ה ח י ל ו נ י ת !!!
הסיסמא: חיה ותן לחיות- היא לחילונים בלבד! רק להם מותר לחיות לפי "אמונתם" ולחרדים א ס ו ר לחיות לפי אמונתם ודתם, כי לפי "ד ע ת ם" ה "מ ל ו מ ד ת", אין לחרדים דעת בכלל…וצריך לחנכם וללמדם אורחות חיים "מתוקנים"….
ולסיום: כולנו בסופו של דבר יודעים היטב ומבינים את שנאמר:
ד ע ת א י ן – ה ב ד ל ה מ נ י י ן ??? וד"ל…

רוב הכתבות שלכם מצריכות ידע בנושא המדובר ובן אדם שלא מכיר את האנשים המדוברים או המימרות שלהם לא יכול להבין מי כנגד מי

בקיצער, מזכיר מאוד התנהלות פוליטית קלאסית.
לא בית משפט ולא נעליים…
הפסיקות, לפי הלך הרוח! איך אמרה ארבל? – "בית המשפט נבנה מאימון הציבור"!!
שמעתם טוב?
תחזרי על זה עוד פעם!!….

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו