צילום: הסוכנות לאנרגיה גרעינית בבריטניה

פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים

תחנת כוח באוקספורדשייר המשתמשת בטכנולוגיית היתוך הצליחה להפיק 59 מגה-ג'אול בתוך שתי דקות, יותר מכפול מהשיא הקודם • משמעות ההישג יכולה להיות מהפכה בייצור חשמל נקי ולסייע לגמול את העולם משימוש במקורות אנרגיה מזהמים

פריצת דרך דרמטית מסתמנת בתחום האנרגיה הגרעינית נרשמה באוקספורדשייר שבבריטניה כאשר ניסוי בהפקת חשמל בתחנת כוח גרעינית ניסיונית הצליח להביא להפקה של יותר מפי שתיים משיא ייצור החשמל בתחנת כוח גרעינית עד כה.

פריצת הדרך הדרמטית הגיעה אחרי יותר משני עשורים של ניסויים. מדענים אמרו כי הניסוי "אבן דרך משמעותית בדרך להפיכת אנרגיה גרעינית המופקת בהיתוך לאנרגיה נקייה, זולה וזמינה בקלות".

פרופסור איאן צ'פמן, ראש של הארגון לאנרגיה גרעינית בבריטניה, אמר לגרדיאן הבריטי כי "התוצאות חסרות התקדים הללו הם צעד ענקי קדימה בכיבוש אחד האתגרים המדעיים וההנדסיים הגדולים ביותר שעומדים בפני האנושות. ברור שאנו צריכים לנקוט בצעדים משמעותיים בתחום האנרגיה על מנת להתמודד עם שינויי האקלים, ולאנרגיית היתוך יש פוטנציאל כל כך גדול".

לפי הגרדיאן הבריטי, המדענים הצליחו להגיע לייצור של 59 מגה-ג'אול בתוך שתי דקות, יותר מכפול מכמות האנרגיה שהצליחו לייצר מכור היתוך עד כה. היתוך גרעיני יכול להוות מקור אדיר לחשמל זול ונקי, ולסייע לגמול את האנושות משימוש במקורות אנרגיה מזהמים כמו דלקי מאובנים.

דלקי מאובנים גורמים לזיהום רב ומאיצים את ההתחממות הגלובלית. בוועידת האקלים העולמית, סוכם על צמצום השימוש בפחמים ובסובסידיות בלתי יעילות של פחמים ודלקי מאובנים. ייצור חשמל נקי יכול להוביל לצמצום המיוחל ויחולל מהפכה של ממש בתחומים רבים.

2.7 3 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מעולה !!! הבא להטהר מסייעין בידו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו