בחירות במגזר הערבי • יוצאים מהאדישות

הצבעה גדולה למפלגות הערביות | בש"ס מעריכים: המגזר הערבי יביא בין מנדט לשניים | במזרח העיר ירושלים מחרימים את הבחירות.

הקרב על כל קול מגיע גם למגזר הערבי: פוקדים מכל המפלגות הגדולות ואישי ציבור לא פוסחים גם על מגזר זה. לדברי העוסקים במגזר, ההצבעה בנויה בעיקר על בסיס שיבטי "זה לא אומר שאם סגרת עם חמולה אחת אז כל הכפר בכיס שלך", כך מסביר לנו פעיל של מפלגת העבודה באזור הדרום. אבו עימד אומר היום לJDN כי כל המפלגות מגיעות לכפרים וליישובים הערבים. כל המפלגות למעט מפלגות הימין והליכוד שכמעט ואתה לא רואה אותם בשטח.

קרא עוד:

[postim]

עיקר התמיכה ביישובים הערבים מופנית לעבר המפלגות הערביות אולם חשוב לציין כי גם שם רצה מפלגה ערבית שלא תעבור את אחוז החסימה. המפלגות הערביות שעליהם מדובר הם רע"מ תע"ל ובל"ד. מפלגת חד"ש של דב חנין גם היא צפויה להתחזק. כך או כך במגזר הערבי מזהים טרנד חדש והוא הצבעה למפלגות יהודיות כמו ש"ס, מדובר בחריש עמוק אותו עורך יו"ר מגזר המיעוטים בש"ס ח"כ דוד אזולאי.

בימים שקדמו לבחירות פקד ח"כ אזולאי את כל היישובים והערים הערביות ונפגש עם פעילים. בש"ס צופים כי המגזר הערבי יביא בסופו של יום בין מנדט לשניים לתנועה.

מנגד, במזרח ירושלים מחרימים את הבחירות ותושבים מעטים ממזרח העיר הגיעו עד כה לקלפיות זאת חרף ההודעה שיצאה על ידי וועדת המעקב של ערבי יישראל להשתתף בבחירות. במגזר הערבי טוענים כי ההזנחה והיאוש קיימת מכל המפלגות בלי יוצא מן הכלל. באותם מקומות מדברים על כך שהמפלגות הערביות דואגות לערביי הגדה והשטחים. "שילכו לשם" הם אומרים, "לנו יש בעיות עם משרד הפנים, מינהל מקרקעי ישראל ובעיות של פשיעה, איפה הם היו בכל ארבע השנים?" כך שואלים בכעס תושבי בקעה אל גרביה ואומרים, "הפעם אנחנו חושבים לתמוך בש"ס, ניתן לדרעי את הצאנס". מסתבר שישנם תושבים רבים שזוכרים לדרעי חסד נעורים עת כיהן כשר הפנים ועזר רבות למגזר הערבי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו