חייל צה"ל נהרג בהתפוצצות מוקש בגולן

לוחמי חיל הנדסה עסקו בסילוק מוקשים נגד טנקים בדרום רמת הגולן | מסיבה שאינה ברורה התפוצץ אחד המוקשים | רב"ט רועי (ישראל) אלפי בן 19 מגן יבנה נהרג

הבוקר הותר לפרסום כי רב"ט רועי (ישראל) אלפי בן 19 מגן יבנה, הוא החייל שנהרג אתמול במהלך פינוי שגרתי של מוקשים ישנים נגד טנקים בדרום רמת הגולן. בצה"ל לא יודעים מהי הסיבה לפיצוץ שהתרחש.

קרא עוד:

[postim]

אלפי ז"ל, לוחם הנדסה קרבית שהשתתף בהכשרה שכללה פינוי שדה מוקשים, נהרג בעת התפוצצות אחד מן המוקשים נגד טנקים סמוך למושב יהונתן בדרום רמת הגולן.

עבור חיל הנדסה, פינוי מוקשים הנו דבר שבשגרה באזור רמת הגולן ובקעת הירדן. אתמול, סיימה החוליה הראשונה לחשוף את המוקשים ויצאה מהשטח. או אז נכנס צוות הסילוק על מנת למקם את לבנות החבלה לפיצוץ, ומסיבה שאינה ברורה, אחד המוקשים הופעל. שני חיילים עפו מההדף שנגרם כתוצאה מההתפוצצות ואלפי נהרג.

גורם בכיר בחיל הנדסה מסר, "הוא היה עם כל ציוד המגן וכל לבוש המגן כמו יתר החיילים, וזו הייתה הרמת שדה המוקשים הראשונה שלו. הם עברו את כל ההכנות הנדרשות. נמצאו מוקשים בהמשך השורה מלבד המוקש שהתפוצץ. במוקש כזה יש 10 ק"ג חומר נפץ, מספר חיילים נוספים באותה חוליה עפו אבל נפגעו קל מאוד. בוצעה סריקה ראשונית כדי לזהות את השלד של שדה המוקשים והם היו בשלב הזיהוי של השורות בשדה המוקשים".

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, מינה צוות מומחים לתחקור האירוע, בראשות אלוף-משנה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו