פעולת "תג מחיר" באבו גוש

חבורת שוליים חסרי אחריות הדפו את השקט באבו גוש | כתובות נאצה וגלגלים מפונצ'רים קידמו את פני דיירי רחוב בו גרים יהודים וערבים יחד | המשטרה חוקרת

צמיגיהם של 28 כלי רכב נוקבו הלילה (שלישי) בכפר אבו גוש הסמוך לירושלים. האירוע נחשד כפעולת "תג מחיר", שבוצעה כפי הנראה, בידי חבורת שוליים חסרי אחריות בעליל. אבו גוש הוא הכפר היחיד ששמר על נייטראליות, גם בימי האינתיפאדה וזו הפעם הראשונה שמתבצעת בו פעולת טרור יהודי.

קרא עוד:

[postim]

המכוניות שניזוקו, חנו ברחוב בו מתגוררות משפחות ערביות ויהודיות. במקום רוססו כתובות "התבוללות" ו"ערבים החוצה". המעשה הצליח להפתיע גורמים בכירים במשטרה, שמסרו לוואלה הבוקר, "אם אכן מדובר באירוע פשיעה לאומית, הדבר הזה פוגע במרקם הדו-קיום ובחיים המשותפים של ערבים ויהודים בכפר הידידותי. המשטרה רואה זאת בחומרה רבה ביותר ותקדיש מאמצים גדולים, כפי שהיא עושה עד כה, להגיע למבצעים, ללכוד אותם ולמצות עימם את הדין".

תושבי אבו גוש הביעו את הפחד שעוטף אותם מפגיעה בדו קיום שכל כך מאפיין את המקום. כולם יודעים כי היהודים מקבלים יחס מצוין בכפר והחיים בהרמוניה לא ניזוקו שנים רבות. התושבים רגילים לשקט. מספר אחד השכנים ברחוב. "בחמש בבוקר העיר אותנו השכן, יצאנו לראות מה קורה וראינו שפינצ'רו לנו את הגלגלים וכי יש נזקים לכלי רכב בכל הרחוב. השכנים הזמינו משטרה שהגיעה אחרי זמן קצר ומאז אנחנו עסוקים רק בזה. היום אנחנו אמורים לעבוד, זה לא יום חופש ונהרסו לנו כל התוכניות, לא יכולנו לשלוח את הילדים לגן ולבית הספר בירושלים וזו הרגשה נוראית. הילדים פוחדים ולא מבינים למה יש פה משטרה".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו