לא חידשת את תעודת הזהות? לא תקבל ביטוח לאומי

משרד הפנים מקדם חקיקה, לפיה תישלל קצבת ביטוח לאומי לאזרח שלא יחדש את תעודת הזהות שלו כל עשר שנים • ח"כ מקלב:"אתם מטרטרים קשישים שייאלצו לוותר על זכויותיהם" • החידוש דורש ביקור כפול במשרד הפנים

שר הפנים אלי ישי ביקש מוועדת החוקה לאשר תקנות לפיהן קצבאות ביטוח לאומי וזכות הצבעה בבחירות יישללו מאזרח שלא יחדש תעודת זהות. המדובר בתעודות הזהות החדשות: התעודות הביומטריות, שעל פי התקנות החדשות ייאלצו האזרחים לחדשן כל 10-15 שנים.

קרא עוד בJDN:

[postim]

בתקנות מרשם האוכלוסין שביקש שר הפנים לאשר היום בועדה, מוצע לקבוע תוקף לתעודות הזהות הנוכחיות והביומטריות החדשות, לפרק זמן שלא יעלה על 10 שנים. לדברי עו”ד ויסלבוים ממשרד הפנים ”אזרח שלא יחדש את תעודת הזהות שלו, לא יוכל לבחור בבחירות ובנוסף, ישללו ממנו הקצבאות אותן הוא מקבל מהביטוח הלאומי”.

לוועדה נמסר כי על פי הערכת משרד הפנים שירות החלפת תעודת זהות חדשה תיארך בסך הכל בין 20 ל 50 דקות, מרגע יציאת האזרח מביתו ועד שובו עם התעודה החדשה. אולם, החלפת התעודה תדרוש מהאזרח להגיע פעמיים. פעם אחת על מנת לזהות את האזרח ולמלא את הטפסים ובפעם השניה, לאחר ששקיבל הודעת זימון לביתו, להגיע ולקבלה במרשם האוכלוסין.

להיכן נעלמו חצי מליון אזרחים?

התקנות קובעות, כי משרד הפנים יוכל להפקיע את תוקף התעודה אם יעשה ניסיון לשנות את הנתונים על הכרטיס האלקטרוני שבתעודה או כאשר אזרח יתלונן שהתעודה נגנבה או אבדה.

”קיים פער של כחצי מיליון תושבים בין נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לנתוני משרד הפנים", חושף נתון שערורייתי מר ניסים אליאסף ממשרד הפנים "ישנם אזרחים שנסעו לחו”ל ונפטרו שם, ואנו לא מדווחים על כך” לדבריו, חידוש תקופתי של התעודות, ייתן תמונה יותר מדויקת על מספר אזרחי ישראל.

מקלב: המוקד לא יחלל שבת

יו”ר הועדה ח”כ דוד רותם אמר,כי הוא חושש שלשכות האוכלוסין אינן ערוכות מבחינת היקף כח אדם, להחליף את התעודות לכלל אזרחי המדינה כל 10 שנים. רותם ביקש מרשות האוכלוסין, לבחון קביעת תוקף התעודות ל- 15 שנה. רותם תבע מרשות האוכלוסין להנפיק תעודות לחולים וקשישים בניידת שירות עד הבית.

ח”כ הרב אורי מקלב ביקש למנוע טרטור מיותר מקשישים ולקבוע תוקף לפרק זמן ארוך יותר לקשישים ומוגבלי תנועה. לדבריו, ”מוגבלי התנועה עלולים לוותר על זכותם להצביע בבחירות ואולי אף על הקצבה שהם מקבלים מהביטוח לאומי עקב הטרחה הכרוכה בהנפקה”.

לדבריו, עפ”י התקנות, אזרח יוכל לדווח 24 שעות ביממה למוקד ממשל זמין על אובדן-גניבת התעודה, והמוקד יוסמך לבטל את תוקף תעודת הזהות. מקלב תבע שהמוקד לא יפעל בשבתות וחגי ישראל.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
8 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אני

858

המדינה הישתגעה אין שום יחס לקראת מבוגרים

מדינת דמוקרטיה? פה פאשיזם!

ואף אחד לא חושב לרגע לשאול את אלי ישי אם ההחלטות לא פאשיסטיות.. רק אם "לשכות משרד הפנים ערוכות להחליף תעודות זהות..".

שם אמו של אשר חדד מב"ש היא מסעודה? קצת גזעני, לא?

המאגר הביומטרי מסוכן לחופש שלך.

נורא ואיום כל הכיתוב הערבי על התעודה!!
הזהות שלי היא לא ערביה, אני יהודיה!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו