אור בלבבות: ילדי 'רחשי לב' חגגו חנוכה בבית הנשיא

נשיא המדינה ערך הבוקר מסיבת חנוכה לילדים חולי סרטן במשכן הנשיא • הנשיא לילדים: "אתם הגיבורים של ההווה. המאבק שלכם במחלה וביאוש, הוא לא פחות עוצמתי ממאבק המכבים בחושך היווני״

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך הבוקר (שלישי), כ"ד כסלו, במשכן הנשיא, מסיבת חנוכה לילדי עמותת "רחשי לב" אשר דואגת לשיפור חיי ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

הנשיא הדליק את הנר הראשון של חנוכה יחד עם רועי גינת בן ה-17.5 אשר חלה בסרטן בגיל שנה והתעוור כתוצאה מכך, הנשיא שר עם הילדים את שירי חנוכה בהם "מעוז צור" ו"ימי החנוכה", חיזק אותם על עמידתם האמיצה מול המחלה הנוראה והצטלם עימם בסיום.

הנשיא בדבריו: "את חג החנוכה אנו חוגגים בעיצומו של החורף. השמש שוקעת מוקדם מאוד, וקר בחוץ. אבל כבר מאות שנים שאנחנו לא נותנים למציאות להכניע אותנו. דווקא חג החנוכה הוא המואר והחם מכל החגים. בחג זה אנו מגרשים את החושך ומחממים את הבית ואת הלב. המכבים נאבקו הרבה זמן כדי לטהר את המקדש ולהאיר אותו. המכבים הם הגיבורים של ההיסטוריה היהודית, אתם הגיבורים של ההווה. המאבק שלכם במחלה, הוא לא פחות עוצמתי ממאבק המכבים. התקווה, הנחישות והאמונה שניתן להכריע את החושך הם המרכיבים מהם עשוי ניצחון.

מצוות החג היא להדליק את נרות החנוכה בפתח הבית, כדי שהעוברים והשבים יזכרו, כמונו, את הנס הגדול שנעשה למכבים. האורות שמפיצים הנרות נועדו להזכיר לכולנו כיצד אמונה ותקווה הן הבסיס לכל מעשינו, גם כאשר החושך מאיים להשתלט. הרבה אנשים נכנעים לחושך. אך יש הרבה שהם מתחזקים ולכך דרושות תעצומות נפש ולא פחות מכך תמיכה מהסובבים אותנו כדי להתחזק, להרים ראש, ולהמשיך להיאבק. אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לחגוג את החג במחיצתכם, וליהנות מאור היקרות שאתם מפיצים. אנו מאחלים לכם בריאות, שמחה, ותקווה.

באירוע השתתפו כ-130 ילדים ונוער החברים בעמותת "רחשי לב", נשיא "רחשי לב" פרופ' צבי שפירר, צוות העמותה והורי הילדים.

צילום: חיים צח/לע"מ

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו