ראש הממשלה ויו"ר הכנסת סופדים לכ"ק מרן אדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל

ראש הממשלה התקשר לח"כ מוזס כדי לשגר את תנחומיו למשפחת ויז'ניץ. בינתיים, במלאת הכנסת, יו"ר הכנסת ספד לאדמו"ר וסיפר על החסידות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני שעה קלה (ד') עם סגן שר החינוך ח"כ מנחם אליעזר מוזס, והביע צער עמוק על פטירתו של האדמו"ר מויז'ניץ, הרב משה יהושע הגר זצ"ל, נשיא מועצת גדולי התורה.

"אבד לנו איש יקר, דמות מופת, מנהיג דגול ומי שעמד בראש אחת הקהילות הגדולות והחשובות בעולם היהודי – חסידות ויז'ניץ, והעמיד אלפי תלמידים הממשיכים מורשתו לדורות", אמר ראש הממשלה. "פטירתו של האדמו"ר מויז'ניץ היא אבידה גדולה ליהדות החרדית ולכל העם בישראל, בהיותו מנהיג רבבות במסירות ובאהבת ישראל".

ראש הממשלה שיגר תנחומים לבניו הרבנים, לבני משפחתו ולאלפי החסידים בארץ ובעולם.

עוד באתר:

[postim]

ובמליאה: יו"ר הכנסת סופד את האדמו"ר זצ"ל

מכובדי חברי הכנסת, אמש הלך לעולמו נשיא מועצת גדולי התורה, האדמו"ר מויז'ניץ, הרב משה יהושע הגר זכר צדיק לברכה.

חסידות ויז'ניץ חרתה על דיגלה את אהבת ישראל, ואהבת התורה. האדמו"ר המנוח ייזכר כמי שהקים את חסידות ויז'ניץ מאפר השואה, ושיקם אותה כאן, בארץ ישראל.

עם התקרבות הנאצים להונגריה, האדמו"ר ואביו ברחו מפניהם והצליחו להימלט לרומניה. האדמו"ר עלה על אניית המעפילים "מורינה" ובאמצעותה הגיע לארץ ישראל. בדרכו לארץ הוא נעצר על ידי הבריטים והושם במחנה המעצר עתלית. בהשתדלותם הרבה של חסידי ויז'ניץ הוא שוחרר ממאסרו והורשה לשהות בארץ ישראל.

מנהיגותו, וגדלותו התורנית והאישית, הביאו לכך שעד מהרה הוא מונה לראש ישיבת ויז'ניץ בתל אביב. הוא סייע לאביו בעל ה"אמרי חיים" [שחבר הכנסת הרב מוזס היה משמשו], לשקם את החסידות ולקומם אותה מחורבות השואה.

האדמו"ר חרת על דיגלו את חשיבות החינוך. בשיחותיו ובמעשיו, הדגיש שוב ושוב את חשיבות החינוך, דרכו הייתה לומר: חינוך, חינוך, חינוך. חינוך קודם לכל. כמו שאמר גם ליצחק שמיר. דברי חכמים: "דרך ארץ קדמה לתורה" היו נר לרגליו, בהליכותיו, בהנהגתו את צאנו, ובאופן שבו ביסס את החסידות בחוויה הישראלית.

כנסת ישראל מרכינה ראשה בכבוד ובהערכה עם פטירת מנהיג דגול וצדיק זה ומוסרת את תנחומיה לבניו אדמו"רי ויז'ניץ, לבנותיו, ולחסידות כולה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו