פשיטה משולבת: נתפס בשר טרף שהוצג ככשר בכפר ערבי בצפון

הרבנות הראשית לישראל בהודעה חשובה: חשש לאיסור טרפות בבשר המשווק על ידי החברות "ענק הבשר ממדוח 2010 בע"מ", "מיט האוס סחר בקר בע"מ" "מעדני הבשר הטרי ש.ח. בע"מ", "מ.נ. ניהול מסעדות בע"מ (פאדי נאפע)"

במסגרת פעילות מודיעינית מאומצת של יחידת אכיפת חוק הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, עלה חשד כי בכפר סולם שבצפון מתבצעות שחיטות שחורות תוך ניסיונות לשווק את התוצרת ככשרה.

אנשי היחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל פנו לבית המשפט על מנת להוציא צו לביצוע חיפוש ותפיסה לצורך ביצוע חקירה. במקביל, התבצעה היערכות לקראת ביצוע ביקורת במקום בהשתתפות גורמי אכיפה ממשרדים שונים ובכללם: משרד הבריאות, השירות הויטרינרי, משרד העבודה, יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות וכל זאת בסיוע מג"ב ומשטרת ישראל אשר איבטחו את האירוע. עם כניסת הכוחות לכפר נערך חיפוש מקיף במתחם המפעל ובמקום נמצאה תוצרת בשר ללא זיהוי מקורו תוך חשש לטריפות, חלק מהבשר נתפס והושמד.

בהודעה שייצאה מאגף הכשרות הארצי של הרבנות הראשית לישראל לכלל רבני הערים ומשגיחי הכשרות נכתב, כי במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה לאכיפת חוק הונאה בכשרות ברבנות הראשית, הצטברו חשדות לכאורה המצביעות על כך שמר ממדוח שלבי יחד עם אחיו מוחמד שלבי והחברות אשר בשליטתם – "ענק הבשר ממדוח 2010 בע"מ", "מיט האוס סחר בקר בע"מ", "מעדני הבשר הטרי ש.ח. בע"מ", "מ.נ. ניהול מסעדות בע"מ" (פאדי נאפע), עוסקים בין היתר במסחר בבשר טרף תוך חשש להכשלת הציבור, ועל כן קוראים לרבנויות נותנות ההכשר לאסור לשווק או לסחור בתוצרת החברות המצויינות בהודעה – גם אם ישווקו תוצרת המוצגת ככשרה בכל דרך שהיא, עד לגמר הבירור והוצאת הודעה אחרת.

מנכ"ל הרבנות הראשית, הרב משה דגן מציין כי בימים הקרובים, במקביל להפצת ההודעה, ייערכו ביקורות ברחבי הארץ על מנת לוודא אכיפה ואי שימוש בבשר המיוצר על ידי החברות הנ"ל. שיתוף הפעולה בין המשרדים השונים והרבנויות המקומיות מחזק את מערך האכיפה הממשלתי ובכך מגביר את רמת האבטחה ומוודא כי תוצרת המזון המשווקת לצרכן ככשר אכן עומדת בתקן וללא מכשול כשרותי או בריאותי.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מי אוכל בכפר ערבי?8

זה משווק משם לכל הארץ
וכבר שמענו על כמה וכמה סיפורים כאלה ה' ירחם

דן, זה משווק למסעדות במרכז, ויש הרבה כאלו

תקרא את מה שכתוב משווקים משם לכל מיני מקומות בארץ שנקראים כשרים ועכשיו יש שם טרף

מה הקשר הם מכרו את זה לאנשים או מסעדות שלא הכי בכשרות מהודרת ובכול אופן אנשים היו יכולים לעבור עברות ושהם לא יודעים{שבעל החנות גם לא יודע על ענין}

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו