קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

המלחמה בנגיף: משרד הביטחון סיפק למשרד הבריאות 63 מכונות הנשמה נוספים

משרד הביטחון מדווח כי הם סיפקו 63 מכונות הנשמה נוספות למשרד הבריאות. המכונות מפס ייצור כחול לבן שהורחב משמעותית תוך ימים בודדים. שר הביטחון: "מדינת ישראל מפתחת יכולת עצמאית בכל הקשור להתמודדות עם המשבר אסור לנו להישאר תלויים ברכש ממדינות אחרות"

ממשיכים במלחמה נגד נגיף הקורונה: משרד הביטחון ממשיך במאמץ הלאומי לרכש וייצור ציוד רפואי עבור מערכת הבריאות, בדגש על מכונות הנשמה. על-פי מדיניות שר הביטחון נפתלי בנט, להקים יכולות ייצור מקומית, גייסו מנהל הרכש (מנה"ר) והמרכז הטכנולוגי הלאומי למלחמה בקורונה, בהובלת מפא"ת, את חברות פלייט מדיקל בע"מ, באיה טכנולוגיות בע"מ ורפאל, לטובת הרחבת פס ייצור קיים של מנשמים מתוצרת ישראל.

הבוקר (ראשון) מדווחים במשרד הביטחון כי במאמץ משותף כבר יוצרו 63 מכונות הנשמה מתוצרת ישראל, שסופקו במהלך בשבוע האחרון למשרד הבריאות, ובשבועות הקרובים ייוצרו מאות מכונות נוספות.

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר בתגובה: "מדינת ישראל מפתחת יכולת עצמאית בכל הקשור להתמודדות עם הקורונה, זוהי אחת מיסודות המאבק בנגיף. אסור לנו להישאר תלויים ברכש ממדינות אחרות. משרד הביטחון וצה״ל ממשיכים לפעול בכל הכוח במערכה מול הקורונה".

סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון: "אנחנו גאים בהתגייסות המלאה של התעשיות הישראליות למשימה הלאומית של ייצור ואספקת מנשמים. השילוב בין תעשיות ביטחוניות, הייטק ורפואי הוא מכפיל כוח של ממש ולא פחות חשוב מכך, מזרים תקציבי רכש למשק הישראלי ומצמצם את הצורך ביבוא".

ראש מפא"ת במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') ד"ר דני גולד: "לתעשיות הביטחוניות שלנו יש יכולות בלתי רגילות לייצר במהירות ובכמויות גדולות כל רכיב, לאמל"ח או למכונות הנשמה ולבטל את התלות ביבוא. אנחנו פועלים להרחיב שיתופי הפעולה על זה ולהרחיב עוד יותר את קווי היצור המשותפים לתעשיות הביטחון והרפואה".

אמיר קליינשטרן, מנכ"ל פלייט מדיקל: "פלייט מדיקל מקבוצת איילקס ערוכה בימים אלה לפעילות מוגברת על מנת לספק למערכת הבריאות בישראל את מכונות ההנשמה הנדרשות לעמידה בצרכי חולי הקורונה המונשמים. בעשרים השנים האחרונות התמקצעה החברה בתחום זה, וכעת גאה על האפשרות לקחת חלק בתרומה המשמעותית למערכת הבריאות הישראלית".

יורם חלילי ואבי ביגון, מנכ"לים משותפים של באיה טכנולוגיות: "אנו נרתמים למאמץ הלאומי וגאים לייצר מכונות הנשמה כחול-לבן, תוך הרחבת מערך כוח האדם שלנו בעשרות עובדים נוספים, במיוחד בימים כל כך קריטיים. כל זאת על מנת לעמוד באתגרים הגדולים שהוצבו בפנינו לאספקת כמות גדולה של מנשמים בזמן הקצר. אנו פועלים יחד עם זרועות הביטחון כדי להבטיח הצלחה מלאה של הפרויקט".

יואב וקסלר סמנכ״ל התפעול ברפאל: ״רפאל שמחה להצטרף למאמצי הייצור של המפעל ורותמת את נסיונה רב השנים בייצור של כמויות גדולות ובקבועי זמן מאתגרים״.

סא"ל ר', מפא"ת שבמשרד הביטחון: "גאים לסייע במאמץ הלאומי, שאליו נרתמות הן התעשייה הרפואית והן התעשייה הביטחונית, לטובת אזרחי מדינת ישראל בשעה מאתגרת זו. אני מבקש להודות לחברות על המסירות, על העבודה האיכותית והמאומצת מסביב לשעון למען מטרה נעלה זאת".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו