אבל בארה"ב: ראש ישיבות גור הגאון רבי דוד אולבסקי זצ"ל

מארצות הברית מגיעה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית בטרם עת של ראש ישיבות גור בארה''ב הגאון רבי דוד אולבסקי זצ''ל אשר חלה לפני כשבועיים בנגיף הקורונה, עם צאת השבת לפי שעון ארה"ב התדרדר מצבו הרפואי ובצער רב נאלצו לקבוע את פטירתו


הגר"ד אולבסקי זצ"ל נואם בפני כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א במעמד קריאת השם לחיידר 'אמרי אמת' בארה"ב לפני כשנה וחצי

אבל בחסידות גור: מארצות הברית מגיעה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית בטרם עת של ראש ישיבות גור בארה"ב הגאון רבי דוד אולבסקי זצ"ל אשר חלה לפני כשבועיים בנגיף הקורונה.

הגאון רבי דוד אולבסקי זצ"ל היה ראש ישיבות גור בארצות הברית והיה נודע בנועם אמריו ועומק עיונו, תלמידים רבים העמיד כשהם גם שנים רבות לאחר שעזבו את כותלי הישיבה מעידים על עוצמת ההשפעה הכבירה שהייתה לו.

אחד מתלמידיו מבכה את לכתו בדברים שכתב: "גדלנו על ברכי האיש הענק הזה. איש שגידל והעמיד אלפי בנים יראים לה' ולתורתו בדרך רבותינו הקדושים, איש שידע לדבר לכל אחד בשפה שלו וידע להבין גם את שפתו של ילד. גם כשדיבר לגדולים. היה איש דגול מרבבה. מעולם לא הרגשת בנוכחתו קטן ולא נחשב, תמיד נתן לך את ההרגשה שהוא כאן בשבילך ואתה הכל בשבילו. שם עצמו לעפר תחת כפות רגלי רבותינו הקדושים".

לפני כשבועיים נדבק הגאון ר' דוד אולבסקי זצ"ל בנגיף הקורונה ומצבו ידע עליות ומורדות, בערב שבת האחרונה הוציאו את ר' דוד אולבסקי ממחלקת 'טיפול נמרץ' למחלקה רגילה. עוד אמש במוצאי השבת לפי שעון ישראל דיברו מהארץ עם הרופא בבית החולים שבארה"ב כשהוא אומר שיש שיפור במצבו של רה"י והוא כלל לא נמצא במצב של סכנת חיים.

לפתע עם צאת השבת לפי שעון ארה"ב התדרדר מצבו הרפואי כאשר הרופאים נאבקים על חייו, לאחר מאמצים רבים לא נותר להם אלא לקבוע את פטירתו.

עם הסתלקותו לשמי רום של ראש ישיבות גור בארצות הברית הסתלק מעמנו אדם שכל כולו היה לתורה ולמצוות, בני קהילת החסידות בארה"ב שבורים ורצוצים בהלקח מעימם רבם הנערץ שהיה כאב לבני הקהילה במקום. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

זכר צדיק לברכה.
איש ענק, שריד לנפילי פולין.
אוי השם, מנע ועצור מגיפה מנחלתיך.
הותיר חלל גדול ביהדות אמריקה בכלל וקהילת גור בפרט.
מי יתן לנו תמורתו.

חבל על דאבדין ולא משתכחין
הוא יחסר לכולנו .שיהיה מליץ יושר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו