ממתק לשבת פרשת ויחי • צפו

ממתק לשבת עם הרב נחמיה וילהלם שליט"א שליח חב"ד בנגקוק - תאילנד

אחד ממזכיריו של הרבי מליובאוויטש, הרב יהודה קרינסקי, שימש גם כדובר חב"ד בעולם והשתדל מאוד להביא את המסרים של הרבי לכלי התקשורת בארצות הברית. הוא הצליח מאוד בהרבה כלי תקשורת, אבל משום מה ל"ניו יורק טיימס", העיתון החשוב והמשפיע באמריקה, הוא לא הצליח לחדור.

לאחר שבדק, נודע לו כי האחראי על תחום היהדות בעיתון, יהודי בשם אירווינג שפיגל הוא זה שעוצר את הפרסומים, בעצת אשתו, הזמין את אותו עיתונאי להתארח אצלו בשמחת תורה, ולקח אותו להשתתף בהקפות ובהתוועדות של הרבי. במהלך ההתוועדות, ניגש הרב קרינסקי עם העיתונאי והציגו בפני הרבי. הרבי, פנה אליו ואמר לו: "אתה יכול להשפיע על יותר יהודים ממה שאני יכול להשפיע עליהם".

העיתונאי היהודי היה המום למשמע הדברים. לפניו יושב הרבי מליובאוויטש, שהשפעתו פרוסה על כל העולם, ועם זאת הרבי אומר לו, "את ההשפעה שאתה יכול להפעיל על קוראיך – רק אתה יכול לעשות. אפילו לרבי הגדול אין כביכול את הדרך להשפיע עליהם. רק אתה יכול!

הדברים חלחלו עמוק לדעתו ולנשמתו, ופעלו בו שינוי עמוק. מאז הוא כמובן שינה את גישתו, הוא פתח את שערי ה"ניו יורק טיימס" לרווחה בפני המסרים החשובים של הרבי, והוא עצמו ומשפחתו התקרבו מאוד.

בפרשת השבוע אנחנו קוראים על יוסף שמגיע עם בניו ליעקב לפני מותו והתורה מספרת שכשיוסף נכנס יעקב קם ומשתחווה אליו ולמעשה זה די צורם לקרוא את זה בתורה, למרות שיוסף היה משנה למלך, זה לא מתאים שאבא ישתחווה לבנו, וגם אם יעקב מצדו מכבד את יוסף הרי שיוסף היה צריך למחות בו על כך ולא להסכים שישתחווה אליו, בדיוק כמו שידע למחות על כך שיעקב שם את יד ימינו על ראש אפריים הצעיר?

הרבי מליובאוויטש מסביר שההשתחוויה של יעקב היתה יותר כהעצמה ליוסף ונתינת כח לקראת המשימה הקשה שהוא עומד להטיל עליו, יעקב מבקש מיוסף להעלות אותו לקבורה לארץ ישראל, הוא יודע שפרעה יתנגד מחשש שיוסף ואחיו לא יחזרו למצרים, המצרים יתנגדו שהרי תכננו לעשות מקברו של יעקב אתר עלייה לרגל, לכן יעקב משתחווה ליוסף כדי להזכיר לו שהוא מלך ולכן הוא סומך עליו ויודע שביכולתו לעמוד מול כולם ולהצליח למלא את המשימה.

לכולנו יש ילדים, תלמידים וחברים ואם אנחנו רוצים לעזור להם להצליח עלינו להעביר להם את המסר שאנחנו סומכים עליהם ויודעים שיש להם את הכוחות להצליח.

יהי רצון שנהיה תמיד בביטחון עצמי לקיים את תפקידנו בעולם וביחד נהפוך את העולם למקום הרבה יותר טוב כהכנה לגאולה השלימה שתבוא בקרוב ממש.

שבת שלום
הרב נחמיה וילהלם
בית חב״ד בנגקוק תאילנד

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יפה מהוד

חזק והמץ

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו