צילום: דובר צה''ל

הרמטכ"ל הגרמני ביקר במנהרת טרור של חיזבאללה בצפון

במהלך ביקורו בישראל, קיבל הרמטכ''ל הגרמני סיור מיוחד במנהרת טרור של חיזבאללה - מנהרה שהתגלתה בצפון הארץ. במנהרה קיבל אברהד צורן סקירה בנושא לבנון והתבססות של חיזבאללה. אמש הוא סיים את ביקורו בישראל

אמש (שלישי) הרמטכ"ל הגרמני אברהד צורן, את ביקורו בישראל. הביקור נפתח בבסיס חיפה של חיל הים, עם עגינתה של הפריגטה הגרמנית GNS BAYERN והגעתו של הגנרל צורן. את הביקור ליווה מפקד הבסיס, תא"ל טל פוליטיס.

אחרי הביקור של הרמטכ"ל הגרמני בבסיס חיפה של חיל הים, סייר הרמטכ"ל הגרמני בפיקוד הצפון, במנהרת הטרור באוגדה 91. במהלך ביקורו במנהרת הטרור של חיזבאללה שנמצאה, הוא קיבל סקירה מרמ"ט 3 רועי רוסו בנושא לבנון והתבססות של ארגון הטרור חיזבאללה.

במסגרת הביקור התקיימה פגישה של הגנרל צורן עם הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, בבסיס חיל הים בחיפה, בה לקחו חלק מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, וראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן. במרכז המפגש עמד שיח בין המפקדים על שיתוף הפעולה הפורה והמתעצם בין צבאות ישראל וגרמניה, הכולל תרגילים, למידה הדדית וניתוח האיומים המשותפים למדינות.

במקביל לביקור הרמטכ"ל הגרמני, התקיים גם ביקור של מפקד שייטת 2 של חיל הים הגרמני, האדמירל אקסל שולץ. האדמירל סייר בשייטת 7 בליווי ראש מספן ים, תת-אלוף דניאל הגרי. כאמור, אמש הסתיים הביקור של הרמטכ"ל הגרמני.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו