טראמפ ליורש העצר הסעודי: "דברים רעים קורים באיראן"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש הערב בבית הלבן עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן ודיבר על רצונו לפרוש מעסקת הגרעין עם איראן • דיווח: קנצלרית גרמניה הזהירה את נתניהו: ביטול ההסכם עם איראן יביא למלחמה כוללת באזור כולו

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, נפגש הערב (שלישי) עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ בבית הלבן. "העסקה עם איראן מתקרבת ואתם תראו מה אעשה", אמר טראמפ. "איראן לא התייחסה לחלק הזה של העולם כראוי. הרבה דברים רעים קורים שם. העסקה באה עוד חודש ותראו מה יהיה", אמר נשיא ארה"ב ביחס לרצונו להוציא את ארה"ב מעסקת הגרעין עם איראן.

"מערכת היחסים שלנו עם סעודיה היא הכי טובה שהייתה", אמר טראמפ והרחיב על העסקאות הכלכליות בין שתי המדינות. סלמאן השיב: "היחסים בין המדינות יצרו עבודות רבות בארה"ב וסעודיה". דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, מסרה כי הפגישה בין שני המנהיגים היא הזדמנות לקדם נושאים שונים, ביניהם השלום בין ישראל והפלסטינים.

בתוך כך הערב פורסם כי ב'חדשות 10' כי בפגישתם של ראש הממשלה וקנצלרית גרמניה לפני כחודש בוועידה הכלכלית בדאבוס,שיגרה מרקל מסר חריף ואזהרה לראש הממשלה על רקע הסכם הגרעין עם איראן, אותו שוקל נשיא ארה"ב טראמפ לבטל. מרקל שאלה את נתניהו: מה האלטרנטיבה שלך להסכם הגרעין?

לדבריה, ביטול ההסכם מצד טראמפ עלול להוביל למלחמה באזור כולו. עוד הזהירה ואמרה כי אם נשיא ארה"ב אכן יפרוש מההסכם שנחתם בין טהרן למעצמות, הדבר יפגע באמינות המערב בעיני העולם, ואף מדינה, כמו למשל קוריאה הצפונית, לא תרצה לחתום איתו על הסכם בעתיד. בנוסף, לדעתה, מהלך שכזה יפצל את המערב, לארה"ב וישראל בצד אחד, וכל שאר המדינות בצד השני.

לשכת נתניהו מסרה בתגובה לפרסום: "ראש הממשלה עומד בכל מפגש על האינטרסים הביטחוניים החיוניים של ישראל – וכך הוא ימשיך לעשות. רה"מ משוכנע שיש לתקן את ההסכם עד היסוד או לבטלו, כיוון שההסכם מוביל בוודאות לכך שלאיראן יהיה ארסנל פצצות גרעין".

נוסף לכך, ראש הממשלה שוחח הערב בטלפון עם מרקל ובירך אותה על הקמת הממשלה. השניים סיכמו כי יקיימו בחודשים הקרובים את המפגש המסורתי בין הממשלות (G2G) בירושלים. קודם לכן, שוחח ראש הממשלה נתניהו עם שר החוץ הגרמני הנכנס, הייקו מאס, ובירך אותו על כניסתו לתפקיד. סוכם כי שר החוץ הגרמני יגיע לביקור בישראל לפני מפגש הממשלות. אתמול שוחח נתניהו עם מייק פומפאו, ובירך אותו לרגל הכרזת מועמדותו לתפקיד שר החוץ האמריקני. השניים שוחחו על הקשר המצוין בין המדינות ועל האתגרים וההזדמנויות המשותפים במזרח התיכון ובעולם כולו.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איפה השכל של אנגלה מרקל היא חתמה על הסכם טיפשי עם איראן ואח"כ אומרת שאם ארה"ב תפרוש ממנו זה יוביל למלחמה. למה חתמת על ההסכם מלכתחילה????

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו