בירוקרטיה: האם מעבר השגרירות לירושלים ידחה?

האם מעבר השגרירות האמריקנית לירושלים בחודש אייר נמצא בסכנה בעקבות הבירוקרטיה הישראלית? לצורך הפיכת הקונסוליה לשגרירות נדרשים שינוי בנייה לצרכים ביטחוניים אך אלה נוגדים את תכנית המתאר של השכונה. נתניהו: לא ניתן לבירוקרטיה מיותרת לפגוע בתהליך

הערב מדווח ב'חדשות 2' כי המעבר של שגרירות ארה"ב לירושלים ב-14 במאי עומד תחת סימן שאלה כבד, בשל הליכי בירוקרטיה בשטח. בימים האחרונים ביקרו בישראל מספר גורמים מטעם מחלקת המדינה האמריקנית שקיימו מספר פגישות עם הרשויות הרלוונטיות בישראל. באחת הפגישות הבהירו האמריקנים לגורמים בישראל שעל מנת להתאים את המתחם הקיים בשכונת ארנונה בירושלים ולהפוך אותו מקונסוליה לשגרירות, נדרשת שורת עבודות בינוי ביטחוניות דחופות וזריזות שיושלמו עד למועד המעבר המבוקש.

האמריקנים מבקשים בין היתר לבנות חומה אטומה בגובה של למעלה משלושה מטרים שתקיף את מתחם השגרירות. עוד הם דורשים סלילת כביש מילוט מהחניון הדרומי של מלון דיפלומט לאורך השוליים המערביים של שכונת מורדות ארנונה. הנציגים האמריקנים הגישו את הדרישות אלא שאז מגלים בישראל שכל מה שהאמריקנים מבקשים לא תואם את תכנית המתאר המקומית של המבנה, שנועדה עד היום לשמש כקונסוליה ולא שגרירות.

במכתב ששלח מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם לשר האוצר משה כחלון הוא מתריע כי לא ניתן יהיה לעמוד במועד שנקבע. לדבריו, אם לא יינתן פטור מידי לבנייה ולא יקוצרו ההליכים – מעבר השגרירות במועד בסכנה. "הליך בקשה לתיקון תכנית המתאר הקיימת צפוי לארוך זמן רב, ולא יאפשר את השלמת העבודות במועד שנקבע למעבר השגרירות, קרי 14.5.18", כתב רותם. "מבלי שתושלמנה עבודות אלה, לא יעמדו המתחם בדרישות המחייבות של מחלקת המדינה עבור השגרירות האמריקנית".

כעת נדרש כינוס של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אך הקרבה לחג הפסח עלולה להקשות על כך. למרות שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאוד רוצה להעביר את השגרירות לירושלים לפני יום העצמאות, הבירוקרטיה הישראלית היא שמפריעה לו להגשים את חלומו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה יפעל בצורה נחרצת ומהירה כדי לוודא השגרירות האמריקנית תועבר בזמן כמתוכנן ולא יתן לבירוקרטיה מיותרת לפגוע בתהליך".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ומה עם האזרח הישראלי הקטן
האם גם למענו ירתם קינג ביבי

ביבי דואג רק לעצמו ולכן cמקרה הזה יפעל בנחישות. והוא אפי' יסכים להפיל ממשלה על זה

מה שה' ירצה זה מה שיהיה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו