עמוס בן גרשום, לע"מ

"הפלסטינים בהלם, כמו ילד מפונק שפתאום אומרים לו עד כאן"

ראש הממשלה התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה בדימונה לדבריו החריפים של אבו מאזן נגד שגריר ארה"ב בישראל. מוקדם יותר, בוועידת הנגב התייחס לבניית הגדר המונעת מתקפות חמורות של גורמי הטרור בסיני, והצפה של מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) במהלך ישיבת הממשלה המיוחדת בדימונה לדברים החריפים של אבו מאזן נגד ארצות הברית והשגריר האמריקני בישראל, דיוויד פרידמן. "הפלסטינים בהלם", אמר נתניהו. "כמו ילד מפונק שפתאום אומרים לו עד כאן".

"אתמול שמענו את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בהתבטאות מקוממת, אנטי אמריקנית. קורה כאן דבר שלא קרה כאן עשרות שנים, אולי לא קרה אף פעם מאז הקמת הרשות הפלסטינית", אמר נתניהו. "הממשל האמריקני הפסיק לפנק את הפלסטינים. הוא תובע מהם דברים יסודיים שהיה צריך לתבוע מהם כל הזמן: הכרה בזכות קיומה של מדינת ישראל, בהיותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, בהפסקת התמיכה בטרור, בהפסקת מימון הטרור ועידודו.

לדברי נתניהו, "הפלסטינים בהלם. וכמו ילד מפונק שפינקו אותו כל השנים, בבת אחת אומרים לו: "די, עד כאן". והם בהלם, ובהיותם בהלם הם מאבדים עשתונות והאמת שלהם יוצאת לאור: הם לא מעוניינים בהידברות והם מסרבים להגיע לשלום. היד שלנו תמיד מושטת לשלום, שלום אמת. אני חייב להגיד שבכל מצב, עם או בלי הסדר אנחנו תמיד אבל תמיד נדאג לביטחון ישראל".

גם ג'ייסון גרינבלט, יועצו הקרוב של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליחו למזרח התיכון, תקף הבוקר בחריפות את דבריו של אבו מאזן אמש נגד השגריר האמריקני בישראל. "הגיע הזמן שהנשיא עבאס יבחר בין רטוריקה מלאת שנאה ומאמצים פרקטיים לשפר את רמת החיים של אנשיו ולהוביל אותם לשלום ולשגשוג", כתב בהודעה מיוחדת.

השליח המיוחד חזר על ההתחייבות האמריקנית להשגת הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. "על אף העלבונות הלא ראויים נגד אנשי צוות ממשל טראמפ, שהאחרון שבהם היה נגד עמיתי – השגריר פרידמן – אנחנו מחויבים לעם הפלסטיני ולשינויים שיש לבצע על מנת להשיג שלום בר קיימא", כתב השליח גרינבלט. "אנחנו לקראת סיום העבודה של תכנית השלום שלנו ונקדם אותה כשהנסיבות יתאימו".

מוקדם יותר, בוועידת הנגב אמר ראש הממשלה: "ישראל מוקפת במאחזים של האסלאם הקיצוני, ולכן אנחנו צריכים לשמור על גבולותינו. אנחנו השלמנו מבצע אדירים: בניית גדר לאורך של יותר מ-200 ק"מ בגבול סיני. אלמלא הגדר, היינו עומדים חלילה בפני שוקת שבורה – מתקפות חמורות של גורמי הטרור בסיני, ודבר נורא ביותר, הצפה של מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה.

"אנחנו מדברים על מדינה יהודית ודמוקרטית, איך היינו מבטיחים מדינה יהודית ודמוקרטית עם חמישים אלף, ואחר כך מאה אלף, ואחר כך מאה חמישים אלף מסתננים בשנה. אתה מגיע למיליון, מיליון וחצי ואפשר לסגור את הבאסטה. אז לא סגרנו את הבאסטה. הקמנו את הגדר ובד בבד עם הדאגה לצורכי הביטחון, אנחנו משקיעים השקעה עצומה בתשתיות".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איך נבהלתי מהדפיקה שלו על השולחן כשהוא אמר "די"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו