טיל נ''מ בשמי סוריה. ללא קרדיט

לילה סוער: טיל נ"מ סורי חדר לישראל; צה"ל תקף באזור דמשק • צפו

בסוריה דיווחו על תקיפה ישראלית של מטוסי חיל האוויר באזור דמשק, תקיפה שהביאה להרוג אחד לפחות. כנגד המטוסים הופעלו מערכות הגנה אוויריות - כשאחד מטילי הנ''מ חדר לשטח ישראל, אך התפוצץ באוויר ללא צורך ליירטו


הטילים בשמי סוריה

אזעקות צבא אדום פילחו הלילה (שלישי) את אזור צפון השומרון, והכניסו את תושביהם של מספר ישובים יהודיים וכפרים פלסטינים אל המקלטים והחדרים המוגנים. מספר דקות לאחר מכן דיווחו כלי התקשורת בסוריה על תקיפה ישראלית באזור דמשק, ושנגד מטוסי חיל האוויר הופעלו מערכות נ"מ.


התקיפה הישראלית בשמי דמשק

אזעקות צבא אדום בצפון השומרון התרחשו באזור השעה 01:03 בלילה, ונשמעו באום-אל פאחם וביישובים היהודיים חיננית, שקד וטל מנשה. עם זאת, התושבים לא דיווחו על יירוט שנראה בשמיים – מה שבדרך כלל קורה לאחר שטיל אויב חודר את שמי ישראל.


מערכות ההגנה האוויריות בשמי דמשק

מספר דקות לאחר האזעקות, כל התקשורת בסוריה דיווחו על תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור דמשק, כנגד מטרות סוריות פרו-איראניות. כתגובה לתקיפת המטוסים הישראלים, בדמשק הופעלה מערכות ההגנה האוויריות – ואחד מטילי הנ"מ חדרו לשטח ישראל.

דובר צה"ל מסר כי לא בוצע יירוט לטיל שחדר לשמי ישראל. "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהה שיגור טיל נגד מטוסים משטח סוריה לעבר שטח ישראל. הטיל התפוצץ באוויר ובהיעדר צורך לא בוצע יירוט בפועל", נמסר.


האזעקה באום אל-פאחם. (27א*)

בסוריה דיווחו כי התקיפה הישראלית באזור דמשק, התרחשה על ידי מטוסי חיל האוויר ששהו בדרום-מזרח ביירות שבלבנון, משם שיגרו המטוסים באזור השעה 12:56 בלילה מספר טילים לעבר מטרה צבאית סורית פרו-איראנית. לטענת הסורים, חלק מהתקיפה הישראלית פגעה בבניין צבאי וחייל סורי אחד נהרג ועוד חמישה נפצעו.

התקיפה הישראלית בוצעה בשני חלקים, כאשר לאחר שמערכות ההגנה האוויריות הסוריות הופעלו, כשאחד מטילי הנ"מ אף חדר לישראל – בצה"ל תקפו בגל שני את אותם מערכות נ"מ. על התקיפה השנייה מסר דובר צה"ל, כי "בעקבות שיגור טיל נגד מטוסים מוקדם יותר הלילה, צה"ל תקף מטרות טילי קרקע אוויר בסוריה, בין המטרות שנתקפו: מכ"ם סורי, וסוללות נ״מ ששיגרו טילים לעבר מטוסי חיל האוויר". לסיום נמסר, כי "צה"ל ימשיך לשמור על הגנת שמי מדינת ישראל וביטחונה".


הנזק בסוריה מהתקיפה הישראלית. הרוג אחד וחמישה פצועים

*הסרטון מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל [email protected]. השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture