צילום: ישיבת חומש

בפעם הרביעית: כוחות צה"ל הורסים מספר מבנים בחומש • צפו

לאחר הירצחו של תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי''ד, נראה כי בצה''ל החליטו לעשות הכול כדי שהתלמידים יפונו מהמקום. כוחות צה''ל הגיעו הבוקר בפעם הרביעית בשביל להרוס מספר מבנים. התלמידים לא התעמתו, והועברו לבית המדרש


ההרס בחומש. צילום: ישיבת חומש

מאות חיילים פשטו הלילה (שלישי) על אזור היישוב בחומש שבצפון השומרון יחד עם כלי הריסה כבדים, וכיתרו את מבני הישיבה בחומש לקראת הריסת המבנים. בשלב זה הרסו הכוחות את מבנה פנימיית הישיבה ושאר המבנים מכותרים לקראת הריסה.

במקום שוהים עשרות תלמידי ישיבת חומש ומספר משפחות המתגוררות במקום, שהתעוררו באמצע הלילה על ידי הכוחות והוצאו מהמבנים. נכון לשלב הזה לא נהרס מבנה בית המדרש והתלמידים נערכים בו לתחילת יום הלימודים.

בישיבת חומש מדגישים כי בניגוד להבטחות דוברים מטעם הממשלה, מאז רצח תלמיד הישיבה בסמך למקום, יהודה דימנטמן הי"ד, הכוחות פועלים להרוס את מבני הישיבה שנבנו לפני רצח יהודה דימנטמן ולא מדובר על מבנים חדשים מהתקופה האחרונה.

כזכור, חברים בקואליציה אמרו במספר הזדמנויות כי הממשלה לא תהרוס מבנים שנבנו לפני הרצח. גם שר הביטחון בני גנץ התייחס לעובדה שיש לקחת בחשבון את רצח תלמיד הישיבה בחומש בשיקולים שלא להרוס את הישיבה במקום. נכון לעכשיו מתאפסנים תלמידי הישיבה במבנה בית המדרש על מנת שלא להתעמת עם כוחות הצבא במקום.

מדובר בפעם הרביעית שכוחות צה"ל הורסים מבנים שמשתייכים לישיבת חומש, מאז הרצח המזעזע של תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד. כזכור, דימנטמן נרצח לאחר שחזר מהישיבה לכיוון ביתו עם מספר חבריו. הבוקר כאמור, כוחות צה"ל הרסו את פנימיית הישיבה.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הגיב לפינוי: "ההרס הקשה הבוקר בישיבת חומש, הוא אכזריות ורוע של ממשלת ישראל כלפי משפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד, כלפי חבריו בישיבת חומש, חלקם גם נפצעו בפיגוע בו הוא נרצח, כלפי עם ישראל כולו. הממשלה הזו נותנת פרס לטרור, במקום להרתיע את המחבלים היא נותנת להם את מה שביקשו – הרס התיישבות יהודית".

"זו ממשלה חלשה שאין לה אומץ להתמודד מול הטרור הערבי בנגב ובלוד אבל יש לה הרבה אומץ ואובססיביות להרע ליהודים בחומש ובמקומות אחרים ביהודה ושומרון. ממשלה שמתנהלת בצורה כזו צריכה להתחלף, עם ישראל יחליף את הממשלה הזו ועם ישראל יבנה את חומש את הישיבה ואת הישוב בחומש מחדש", הוסיף.

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איזו מסירות!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture