ישראל ואיחוד האמירויות: נשיא ועידת רבני אירופה – אנחנו שמחים שטמנו את הזרעים שהבשילו

נשיא ועידת רבני אירופה: אנחנו שמחים שטמנו את הזרעים שהבשילו • בשנתיים האחרונות מקיים הגר"פ גולדשמידט מערכת יחסים אישית עם בכירים באיחוד האמירויות. באיחוד על שיתוף פעולה בהגנה על חופש הדת נגד הקיצוניים ופעולות נוספות.

בשנתיים האחרונות נמצא נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט בקשר ישיר, גלוי ורציף עם בכירי משרד ראש הממשלה באיחוד האמירויות. ועידת רבני אירופה ואיחוד האמירויות שיתפו פעולה בתוכניות משותפות ביבשת אירופה בנושאי שמירת חופש דת, שמירת ביטחון וקידום תהליכים חוצי יבשות.

בתגובה להודעה על כינון היחסים עם ישראל אמר הגר״פ גולדשמידט כי ׳זהו יום היסטורי למדינת ישראל ולמזרח התיכון כולו. כולנו תקווה שזו רק סנונית ראשונה שתאומץ על ידי מדינות נוספות באזור – ונשמח לקחת חלק גם בכינון היחסים עם מדינות אלה. בשיתוף הפעולה שלנו עם משרד ראש הממשלה באיחוד האמירויות הוכחנו שניתן להתגבר גם על מחלוקות ולבנות גשרים של שלום בין העמים.

׳אנחנו שמחים שטמנו את הזרעים שהבשילו היום להודעה המשמחת של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מבחינתנו זוהי רק תחילת הדרך, ואנחנו צופים המשך שיתוף פעולה פורה עם ראשי איחוד האמירויות שהתגלו כחברי אמת ושותפים לדרך במאבק שלנו בקיצוניות דתית ושמירה על חופש הדת".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו