צילום: שלומי כהן

זקן רבני חב״ד נגד מתן כהנא: לא יהיה מנוס מלהקים ספרי ייחוסין

לאחר כינוס מאות הרבנים שנערך הערב בבנייני האומה בירושלים תקף הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי את רפורמת הגיור של מתח כהנא וקרא לו להוריד את ידיו מן הרפורמה. לדבריו זו מלחמה כנגד הקדוש ברוך הוא

זקן רבני חב"ד וראש בית הדין העליון של החסידות הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט״א שהשתתף הערב בכנס רבני ישראל נגד רפורמות הגיור והכשרות של השר מתן כהנא תקף אותו בחריפות לאחר הכינוס וקרא לו להוריד את ידיו מהרפורמה המסוכנת.

עם יציאתו מן הכינוס ההיסטורי שנערך הערב בירושלים אמר זקן רבני חב״ד כי "על גיור לא יהיו פשרות אנו במלחמה קשה על עצם הקיום היהודי. מדובר בממשלת שמד. אני קורא מנהמת ליבי לשר מתן כהנא תוריד את ידך מרפורמה זו. זו מלחמה נגד הקדוש ברוך הוא״.

זקן רבני חב״ד הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי הוסיף בהתייחסותו לרפורמת הגיור של מתן כהנא ואמר כי הרבי מליובאוויטש הגדיר זאת "גזירה איומה שלא הייתה בדברי ימי ישראל". ולכן כל אחד מחוייב לקחת חלק במאבק הזה.

הוא אף התייחס לעצם כינוס הרבנים שנערך הערב ואמר כי חשוב מאד להראות שכל רבני ודייני ישראל מאוחדים נגד כל פשרות בגיור ובנושאי דת ולא יתנו את ידם לעשות את תורת ישראל פלסתר. במאבקים אלו חייבים לאחד כוחות מקצה לקצה כפי דעתו הקדושה של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע.

זקן רבני חב״ד הוסיף בתקיפות ואמר כי: "לא יהיה מנוס לבסוף אלא להקים ספרי ייחוסין. כידוע לי הרבי העלה את הנושא של ספרי ייחוסין ואם לא יהיה מנוס וימשיכו לקעקע את חומות היהדות ייאלצו לבצע זאת".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו