דיווח בסוריה: 8 חברי מיליציה נהרגו ב"תקיפת ישראל" בגבול עיראק

הארגון הסורי לזכויות אדם מדווח כי שמונה חברי מיליציה פרו-איראנית נהרגו הלילה בתקיפת שיירת הנשק בגבול סוריה-עיראק. על פי דיווח בלבנון, משאית הנשק הותקפה על ידי מטוסים ישראליים באזור אל-בוכאמל, בדרכה לחמש כוחות של ארגון חיזבאללה

שמונה חברי מיליציה פרו-איראנית נהרגו הלילה (שישי) בתקיפת שיירת נשק בגבול סוריה-עיראק – כך דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם. על פי רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, משאית נשק הותקפה על ידי מטוסים ישראליים באזור אל-בוכאמל, שהנו מוקד לשורת תקיפות שיוחסו לישראל בחודשים האחרונים. עוד דווח כי המיליציות העבירו את עמדותיהן מאזור הגבול באל-בוכמאל אל תוך המדבר הסורי.

על פי דיווחים מקומיים, התקיפה כוונה לעבר משאית נשק שעשתה את דרכה מעיראק לכיוון סוריה, במטרה לחמש כוחות של ארגון הטרור חיזבאללה. התקיפה בוצעה בסמוך לבסיס צבאי חדש שבנתה איראן במעבר הגבול בין סוריה לעיראק. ארגון אופוזיציה סורי דיווח כי מספר פיצוצים נשמעו, ובשמי האזור נצפו מל"טים טרם התקיפה.

לפי מרכז המעקב, מספר פיצוצים נשמעו באזור אל-בוכמאל בעקבות התקיפה. בניגוד לדיווח באל-מיאדין, המרכז לא ייחס את התקיפה לישראל, וטען כי מקורותיו מדווחים שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, עדכן את נשיא סוריה בשאר אסד על כך שארצות הברית מתכוונת לסגור את הציר היבשתי בין טהרן לביירות, שעובר כאמור דרך אל-בוכמאל.

לפני כשבועיים, כזכור, המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי גורם בלתי מזוהה הפציץ את מטה חטיבת 47 השייכת לכוחות המיליציה הפרו-איראנית באל-בוכמאל. במקביל, אירע פיצוץ נוסף באותו אזור אשר הביא למותם של חמישה פעילים במליציה. זאת לאחר שמוקדם יותר באותו יום דווח על פיצוץ במטה של מיליציה פרו-איראנית באותה עיר.

בשנה האחרונה התרבו הדיווחים כי איראן בונה בסיס פעולה גדול עבור המיליציות השיעיות באזור, בסיס שזכה לשם "בסיס האימאם עלי", על שם מייסד הזרם השיעי באסלאם. במקום נבנו מחסני בטון לצורך אחסון אמצעי לחימה וכן תועדה בניית מנהרה שמטרתה אחסון טילים. האתר הותקף מהאוויר מספר פעמים.

הדיווחים על הפצצה מצטרפים לשורת אירועים באזור, שנמצא במתיחות גבוהה מאוד. בליל רביעי איראן שיגרה טילים בליסטיים אל שני בסיסים אמריקניים בעיראק: בסיס עין אל-אסד שבמערב המדינה וארביל בצפון. טראמפ ציין בהצהרה שנשא בבית הלבן אתמול כי אף אזרח אמריקני לא נפגע בתקיפה. שיגור הטילים בוצע כנקמה איראנית על חיסולו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה קאסם סולימאני.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו