אילוסטרציה. ארכיון

דיווח: מטוסי קרב ישראליים תקפו מחסני נשק בגבול עיראק-סוריה

על פי הדיווח ברשת "אל-מיאדין" הלבנונית, התקיפה בוצעה על ידי המטוסים מחוץ לגבול לכיוון המשאית באזור אל-בוכמאל שבגבול המדינות, שמהווה מוקד לשורת תקיפות שיוחסו לישראל בחודשים האחרונים. עוד נמסר כי נשמעו פיצוצים באזור

רשת "אל-מיאדין" הלבנונית דיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) כי מטוסי קרב ישראליים תקפו משאית נשק ומספר בני אדם באזור מעבר הגבול אל-בוכמאל שבין עיראק לסוריה. לא ברור אם ישנם נפגעים באירוע. מעבר אל-בוכמאל נחשב למסדרון הנשק היבשתי שמחבר בין איראן לסוריה ולבנון.

על פי דיווחים מקומיים, התקיפה כוונה לעבר משאית נשק שעשתה את דרכה מעיראק לכיוון סוריה, במטרה לחמש כוחות של ארגון חיזבאללה. התקיפה בוצעה בסמוך לבסיס צבאי חדש שבנתה איראן במעבר הגבול בין סוריה לעיראק. ארגון אופזיציה סורי דיווח כי מספר פיצוצים נשמעו, ובשמי האיזור נצפו מל"טים טרם התקיפה.

לפי מרכז המעקב, מספר פיצוצים נשמעו באזור אל-בוכמאל בעקבות התקיפה. המרכז לא ייחס את התקיפה לישראל, וטען כי מקורתיו מדווחים שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, עדכן את נשיא סוריה בשאר אסד על כך שארצות הברית מתכוונת לסגור את הציר היבשתי בין טהרן לביירות, שעובר כאמור דרך אל-בוכמאל.

בחודשים האחרונים אירעו מספר תקיפות נגד מיליציות פרו-איראניות באזור מעבר הגבול. כך למשל, לפני כשבועיים דיווח המרכז על שתי תקיפות אחרות באזורים שבהם נמצאות מיליציות פרו-איראניות בסוריה. על פי הדיווח, באחת התקיפות נורו "טילים ממקור לא ידוע" לעבר אתרים של המיליציות באל-בוכמאל, וכן על אתר של חיזבאללה. דווח כי חמישה נהרגו בתקיפה.

כזכור, לפני כמה חודשים חברת ISI Intelligence Report) ISI) הישראלית חשפה תצלומי לוויין בהם ניתן לראות את תוצאות תקיפת מחסני הנשק השייך ל"הגיוס העממי", מיליציה שיעית עיראקית הנתמכת על ידי איראן, שאירעה ביום שלישי השבוע, תקיפה שעל פי דיווחים זרים מיוחסת לישראל.

החברה פרסמה דו"ח המודיעין בו הוצג מסלול הברחת הנשק מטהראן לסוריה ולבנון, שעובר דרך עיראק. החברה טוענת שיעד התקיפה היה מחסני נשק, שם ככל הנראה אוחסנו טילים ונשקים ייחודיים. להערכת מומחים ב-ISI, מטרת התקיפה הייתה להשמיד את מסלול העברה היבשתי ולמנוע מאיראן את היכולת לבצע מתקפות מהשטח הטריטוריאלי של עיראק נגד מדינות באזור. בתיעוד מתוצאות התקיפה ניתן לראות כי המכולות הושמדו כליל.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו