Hadas Parush/Flash90

גנץ: "נפעל לקיים את דיוני החסינות – עם או בלי הסכמת אדלשטיין"

יו"ר כחול לבן: "ביום ראשון צפוי יועמ"ש הכנסת למסור את עמדתו בנוגע לסמכותו של יו"ר הכנסת למנוע את הקמת ועדת הכנסת שבה תידון החסינות של נתניהו. מיד אחרי שיפרסם את עמדתו נפעל לכינוס הוועדה ולקיים את דיוני החסינות, לא נוותר"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שב ושיגר היום (שישי) איום לעבר יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין לפיה אם לא יאשר את הקמת וועדת הכנסת לצורך הדיון בבקשת החסינות של נתניהו – הוא יודח: "ביום ראשון הקרוב צפוי יועמ"ש הכנסת למסור את עמדתו בנוגע לסמכותו של יו"ר הכנסת אדלשטיין למנוע את הקמת ועדת הכנסת שבה תידון החסינות של נתניהו. מיד אחרי שיפרסם את עמדתו אנחנו נפעל לכינוס הוועדה ולקיים את דיוני החסינות. אני מאוד מקווה שזה יקרה בהסכמתו של היו"ר, ואם לא-זה יקרה בלעדיה. לא נוותר בנושא הזה".

מי שהיה צפוי להיות המתנגד הראשי להדחת אדלשטיין, אסיר ציון לשעבר מברית המועצות, הוא יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, אך זה הודיע השבוע כי הוא תומך בהקמת וועדת הכנסת (בדיוק ההפך ממה שאמר רק כמה שבועות קודם לכן) גם במחיר של הדחת יו"ר הכנסת: "אנחנו פעלנו באופן ממלכתי מלכתחילה. מנענו כל ניסיון להחליף את יו"ר הכנסת בתקופת ביניים מתוך שיקול ממלכתי ואחריות פרלמנטרית. הציעו לנו לפני הבחירות להחליף את אבי ניסנקורן כיו"ר הוועדה מסדרת. אנחנו אמרנו שלא נסכים לזה ומנענו גם את זה".

"גם עכשיו ברור כאן שאי אפשר להימלט. נתניהו פנה לכנסת ה-22. אין פנייה ארטילאית לחסינות, הפנייה היא לכנסת ספציפית. ולכן הכנסת ה-22 חייבת להתייחס לבקשה הזאת. דבר אחרון שאני רוצה זה עימות עם יו"ר הכנסת, אבל אם לא תהיה ברירה, נלך לעימות איתו ונעשה את הכל כדי להקים את ועדת הכנסת. אני מקווה שלא נגיע להחלפת יו"ר הכנסת. יו"ר הכנסת הוא דמות ממלכתית וצריך להתנהל באופן ממלכתי. זה מה שאני מצפה מיו"ר הכנסת ולאור ההיכרות שלנו ארוכת השנים והחברות אני בטוח שהוא יתנהל כך בסופו של דבר", אמר ליברמן.

מדוברות הכנסת נמסר אתמול כי חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון בנושא סמכויות יו"ר הכנסת הנוגעת לבקשתו של יו"ר הוועדה המסדרת להקים את ועדת הכנסת תפורסם ביום ראשון. בעקבות כך הודיעו בלשכת יו"ר הכנסת כי בכוונתו למסור את החלטתו זמן קצר לאחר שיקבל את חוות דעתו של ינון.

ב'ווינט' דווח כי בכירים בכחול לבן אמרו בתגובה לדבריו של אדלשטיין, כי בסיעה נערכים להתחיל בתהליך הקמת ועדת הכנסת החל מיום ראשון. מנגד, ב'מעריב' דווח כי בסביבת יו"ר הכנסת סבורים כי הלחץ הפוליטי לא משפיע עליו. גורמים בליכוד אמרו ש"אדלשטיין יעמוד על שלו גם במחיר ההדחה. נראה את אנשי ישראל ביתנו מצביעים יחד עם המפלגות הערביות ומפלגות השמאל בעד הדחת איש ימין ואסיר ציון בעבר".

בסקר שערך מכון 'מאגר המוחות' עבור עיתון 'ישראל היום' עולה כי 53% מהנשאלים השיבו כי הם נגד בקשת החסינות של נתניהו, מנגד 28% השיבו כי הם בעד בקשת החסינות, ו19% השיבו כי הם אינם יודעים, לשאלה האם לדעתך צריך לדון בבקשת החסינות בכנסת הנוכחית, או רק לאחר הבחירות, 38% השיבו כי צריך לדון בכנסת הנוכחית, 37% השיבו כי רק לאחר הבחירות, ו 25% ענו כי אינם יודעים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
10 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

גנץ וחבריו מלאים ברצון להחליף את נתניהו בכל מחיר.
הם לא מגיעים כמובן לקרסוליים שלו בכל התחומים ובמיוחד ניכרים בשנאת הדת היהודית והפלייתה לרעה לעומת שאר הדתות.
עוד כהנה וכהנה חוקים של סדום הם רוצים לקיים בארץ הקדושה…
מה אתם חושבים שכוחם גדול משלנו ? מי השורש שלהם … ומי השורש שלו …

אין על גנץ בעולם!!!!!
הוא יראה למושחתים את הדרך לכלא!!!

כמה טפשים, לא ניתן להדיח את אדלשטיין אלא ברוב של 90 חברי כנסת. כמה טפשים…

זה לא נכון עובדתית,
מספיק רוב רגיל כדי להדיח ואפילו לא צריך רוב של 61 ,
לפני שאתה מבלבל את המוח תבדוק את העובדות.

מחלף השבת בכל הארץ למעשיהו ,
אולי שם יעשה קצת חשבון נפש ויזכר איך התעלל במשפחות ברוכות ילדים שקיצץ את הקצבאות מבלי לרחם.

גנץ האומלל הגנב הגדול שלא חוקרים ולא מדליפים . והתשקורת שותקת . איזו רמאות . השמאל איבד את זה . השמאלנים והתשקורת מתחילים להיות דומים לקומוניסטים . לדקטטורים . ומנגלבליט שעוד מעט יתגלה סודו יכנס לכלא יחד עם יהיר איווט וגנץ . וארץ ישראל צהלה ושמחה . ללא חסינות וללא ערעור . היישר לכלא מעשייהו יחד עם אברמוביץ המסכן והשיכור משנאה . איכס

מה הבעיה להשיג 90 ח"כ כחול לבן עם מרץ הרשימה המטופשת ליברמן וכו…

מה יעזור אם המושחתים יישבו בכלא???
זה יתרום למשהו?

אלי כדאי שתעוף לכל הרוחות מאתר JDN.
אתה לא שייך כאן.
גנץ האחד הכי מושחת מתולדות המדינה ושלא יעיז לדבר על ביבי שלעומתו גנץ רק בתחילת דרכו ולא יודע כלל להנהיג.

למה הם לא ביקשו להקים את וועדת הכנסת לדון בחסינותו של חיים כץ, והרי ששואלים אותם למה דחוף לכם להקים את הוועדה לפני הבחירות אז הם עונים כתוב בחוק להקים וועדה מהר ככל האפשר ולכן לפני הבחירות, וכאן הבן שואל גם לחיים כץ צריך להקים מהר ככל האפשר אז למה הם לא ביקשו אז ,לאמור הכל שקר גס, לא עשו כלום בכנסת הזאת אז למה את זה הם מתעקשים, לא ייאומן סעו לעומאן ותראו איך מקימים ראש ממשלה בתוך ג' ימים,חבר וצוות מושחתים, אשר יודעים שאין להם סיכוי לארבעת הטייסים בקוקפיט +בתי המשפט+ מערכת התקשורת, לנצח אדם אחד, שקוראים לו ביבי,כנראה שהוא חזק מאוד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו