ליברמן: "נקים את ועדת הכנסת, מקווה שלא נגיע להחלפת יו"ר הכנסת"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס בוועידת ידיעות אחרונות לסוגיית החסינות ואמר כי כפי שפעל בממלכתיות כשניסו להחליף את אדלשטיין, הוא מצפה ממנו לפעול כדמות ממלכתית גם עכשיו והוסיף: "אם לא תהיה ברירה, נלך לעימות עם יו"ר הכנסת"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) להחלטתו הצפויה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין האם לתת אישור להקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת חסינותו של ראש הממשלה וטען כי אם אדלשטיין ימנע את הקמת הועדה הוא יתעמת מולו ויקים את ועדת הכנסת בכל מקרה.

ליברמן אמר את הדברים בוועידה השנתית של ידיעות אחרונות. לדבריו: "אנחנו תומכים בהקמת ועדת הכנסת". יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "אנחנו פעלנו באופן ממלכתי מלכתחילה. מנענו כל ניסיון להחליף את יו"ר הכנסת בתקופת ביניים מתוך שיקול ממלכתי ואחריות פרלמנטרית".

"הציעו לנו לפני הבחירות להחליף את אבי ניסנקורן כיו"ר הוועדה מסדרת", המשיך ליברמן. "אנחנו אמרנו שלא נסכים לזה ומנענו גם את זה. גם עכשיו ברור כאן שאי אפשר להימלט. נתניהו פנה לכנסת ה-22. אין פנייה ארטילאית לחסינות, הפנייה היא לכנסת ספציפית. ולכן הכנסת ה-22 חייבת להתייחס לבקשה הזאת".

ליברמן הוסיף: "דבר אחרון שאני רוצה זה עימות עם יו"ר הכנסת, אבל אם לא תהיה ברירה, נלך לעימות איתו ונעשה את הכל כדי להקים את ועדת הכנסת. אני מקווה שלא נגיע להחלפת יו"ר הכנסת. יו"ר הכנסת הוא דמות ממלכתית וצריך להתנהל באופן ממלכתי. זה מה שאני מצפה מיו"ר הכנסת ולאור ההיכרות שלנו ארוכת השנים והחברות אני בטוח שהוא יתנהל כך בסופו של דבר".

"הקשבתי לרה"מ, במשך שנה הוא הכחיש שיבקש חסינות. אני נמצא כמה שנים טובות בכנסת – אני זוכר איך רה"מ תקף את אהוד אולמרט, כשהוגש נגדו כתב אישום. הוא הסביר שלראש ממשלה ששקוע בחקירות אין סמכות ציבורית ומוסרים לכהן כרה"מ ובטח שההחלטות שהוא מקבל מושפעות ממצבו האישי".

גם ח"כ יאיר לפיד שהתראיין בוועידה אחרי ליברמן אמר כי "אם יו"ר הכנסת לא מבין שתפקידו לייצג את כל הכנסת ולא רק את נתניהו, יהיו לזה השלכות. זה שאדלשטיין עושה פעלולים וטריקים כדי לא לקיים את הוועדה, זו הפרה של אמון הציבור".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
8 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כאשר יו"ר הכנסת נאלץ לבצע דבר מחמת איומים על החלפתו, האם אפשר לומר שהחלטותיו נקיות ואין בהם שיקולים זרים??

אדון ליברמן השנאה שלך לביבי יוצא כבר מהאף, תפסיק כבר לשגע את כל המדינה בגלל השנאה האישית שלך לנתניהו, די

איווט האיום ממשיך לשסות בנו את ציבור הברברים שלו; אתמול עברתי ליד רוסי שירק למולי וזרק לאויר קללה ברוסית. לשם השואה, שבוע שעבר עברתי ליד ערבי, ואמר לי "סאבח אל חיר" (בוקר טוב)

מר לברמן תתבייש לך איש עלוב וקטן . שנאת החרדים כשנאת הקב"ה . יהי רצון שישלח לך שיתוק מוחין

חשבתי שלא קובעים החלטות מכריעות בזמן בחירות, ועוד משהו אתה כבר לא מעניין אותי, כבר התקצית מחמת מיאוס, בשנאה שלך לנתניהו, אני מחכה כבר לראות את הפרצוף שלך אחרי פרסום המדגמים, איך שאתה צולע על אחוז החסימה מלמטה, פורים, ה' יביא עליך מפלה כפולה ומכופלת

מג'נון,רדוף קנאה ושנאה,מטורף, משוגע,ופסיכופט,איש מסוכן ,מפלג, מסיט שיפגעו באנשים בעלי חזות חרדית, טיפש, ומטורלל

חבל שמראים את הפרצוף הטמא של ההדיוט החולני ימ"ש עושה בחילה

ליברמן לא מפסיק להשלות לשקר ולהפר הבטחות. רק לפני חודש הבטיח שלא יחליף יו"ר ועדת כנסת.
מחפש להצטייר כמושל. ולצערימו נתפס כך בעיני טפשים.
ה' סלק מאיתנו יצר רע זה!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו