15 עצורים במחאת סנדק בכניסה לירושלים: שוטרים הכו מפגינים באלות ובטייזר • צפו

במשטרה טוענים כי עשרות מהמפגינים החלו להפר את הסדר הציבורי תוך חסימת הכניסה לירושלים. מנגד, המפגינים מספרים על אלימות חריגה מצד השוטרים. סמוטריץ: "האלימות המשטרתית בלתי מתקבלת על הדעת"


(27א*)
הערב (חמישי) הגיעו עשרות מפגינים סמוך לגשר המיתרים בכניסה לירושלים וקיימו במקום מחאה בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שערכו את המרדף שבו נהרג אהוביה סנדק בחודש דצמבר האחרון. בין המפגינים גם אביו של אהוביה ז"ל וח"כ איתמר בן גביר.

במשטרה טוענים כי עשרות מהמפגינים החלו להפר את הסדר הציבורי תוך חסימת ציר הכניסה והיציאה הראשית לעיר ירושלים. "בשעה זו כוחות משטרה פועלים במקום והחלו בפעולות לפיזורם של מפרי הסדר במטרה לאפשר את פתיחת ציר התנועה לתנועת כלי רכב", נמסר מטעם המשטרה. בהמשך הערב עדכנו במשטרה כי הושלך רימון הלם לעבר כוחות המשטרה ונעצר חשוד במעשה. חשוד נוסף נתפס "על חם" בעת שיידה אבנים לעבר השוטרים.

מנגד, המפגינים מספרים על אלימות חריגה מצד השוטרים. אחד המפגינים, אזרח נושא נשק, הוכה באלה על ידי שוטר שניסה להניסו מהכביש. בתיעודים מהמקום נראה שוטר משתמש בטייזר על אחד המפגינים, ובמקרה אחר מכת"ז התיזה סילון מים על חבורת נערות שישבה על הכביש – ופגש ישירות באחת מהן. תיעוד נוסף הראה נער שהוכה באלה על ידי שוטר.


טייזר לעצור על הריצפה. צילום: אברהם גרוסמן.

במשטרה עדכנו שעד כה נעצרו על ידי השוטרים 10 מתפרעים בגין הפרת סדר ותקיפת שוטרים. כוחות המשטרה ממשיכים לפעול במקום לפיזור המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר.

מארגון חוננו נמסר על 15 עצורים, "למוקד המשפטי של ארגון חוננו דווח על למעלה מ-15 עצורים במחאה על הרג אהוביה סנדק בירושלים. בינהם קטינים וקטינות.
חלק מהעצורים פצועים מאלימות שוטרים", מסרו מטעם הארגון והדגישו כי עו"ד אסף גונן מסייע לעצורים בתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו.


תיעוד של שוטר מכה נער באלה (27א*)

ח"כ בצלאל סמוטריץ כתב בטויטר: "‏השוטרים האלימים האלה צריכים לפשוט את המדים וללכת לכלא מיד. האלימות המשטרתית מאז שהשימוש באלות הותר כדבר שבשגרה היא בלתי מתקבלת על הדעת. כך גם האפליה באופן הטיפול המשטרתי בחסימות כבישים ורכבות של הנכים לטיפול במחאות אחרות. דמוקרטיה וחופש ביטוי לא יכולים להיות עניין סלקטיבי!!!".

ח"כ בן גביר מסר: "האלימות המשטרתית עברה קו אדום, השימוש באלות וגז מדמיע נגד ילדים נועדו להשתיק מחאה כואבת ומוצדקת. ההפגנה התקיימה כדי למנוע את הפשע והטיוח הגדול בפרשת אהוביה סנדק ז"ל". ח"כ בן גביר הוסיף: "אני מקווה שהמחאות וההפגנות יובילו לכך שיעשו צדק עם אהוביה ז"ל, הגעתי להפגנה כדי לומר די לאלימות המשטרתית ואכן המשטרה הבטיחה כי תפסיק את השימוש באלות וכח מופרז באמצעים לפיזור הפגנות".

*הסרטון מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל [email protected]. השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יימח שמם!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture