כוחות ביטחון בצרפת. צילום ארכיון: Laurence Geai/Flash90

המל"ל: "קיים חשש כי איראן תנסה לבצע פיגועי טרור נגד יעדים ישראלים בחו"ל"

אגף לוט"ר פרסם אזהרת מסע למדינות בקרבת איראן – כגון: גאורגיה, אזרבייג'ן, טורקיה, איחוד האמירויות, בחריין, החבל הכורדי בעיראק וכן במזרח התיכון ויבשת אפריקה. חשש לפיגועים ב"יעדים המזוהים עם ישראל או לקהילות יהודיות, בתי כנסת, מסעדות כשרות ומוזיאונים יהודים"

אגף לוט"ר (לוחמה בטרור) שבמטה לביטחון לאומי מעדכן הערב (חמישי) על עלייה באיום הטרור כלפי ישראלים בחוץ לארץ: "לאור האיומים הנשמעים באחרונה מצד גורמים איראניים ולאור מעורבותם בעבר של גורמים איראניים בפיגועי טרור במדינות שונות קיים חשש כי איראן תנסה לפעול בדרך זו נגד יעדים ישראלים".

"זירות אפשריות לפעילות כזו, הן מדינות בקרבת איראן – כגון: גאורגיה, אזרבייג'ן, תורכיה, איחוד האמירויות, בחריין, החבל הכורדי בעיראק וכן במזרח התיכון ויבשת אפריקה". בהודעת האגף, שמטרתו התמודדות עם אתגרי הטרור בארץ ובחו"ל, לא מוזכר במופרש החיסול המיוחס לישראל של ראש תוכנית הגרעין האיראנית ד"ר מוחסן פח'ריזאדה.

"בלי קשר לכך", נמסר עוד, "ארגוני הג'האד העולמי, בדגש על ארגון "המדינה האסלאמית" ותומכיהם מפגינים מוטיבציה גבוהה להוציא אל הפועל פיגועים (בהמשך לפיגועים שהתרחשו לאחרונה בצרפת, אוסטריה וגרמניה). נשמעות קריאות מצד גורמי ג'האד עולמי, לפגיעה בישראלים ויהודים. אפשר, כי חלק מגל הטרור האסלאמי הנוכחי, יגיע ליעדים המזוהים עם ישראל או לקהילות יהודיות, בתי כנסת, מסעדות כשרות ומוזיאונים יהודים".

עוד הומלץ כי "מועדי החגים הנוצריים, במהלך דצמבר 2020 וינואר 2021, עלולים להיות אטרקטיביים לפעילות חבלנית עוינת באירופה. על רקע זה, אנו קוראים לציבור המתכנן לבקר בחו"ל ובכלל זאת למשלחות רשמיות ועסקיות לגלות ערנות מוגברת (כולל בקרבת נציגויות ישראל, בתי כנסת ומוסדות קהילה יהודיים), להישמע להנחיות הביטחון של השלטונות המקומיים, להתרחק מאזורים הומי אדם ולהימנע משהייה במתחמים ציבוריים אשר אינם מאובטחים או בסביבת מוסדות שלטון".

בהודעה שפורסמה על ידי לשכת ראש הממשלה נמסר כי "מומלץ לבדוק מבעוד מועד קיומה של אזהרת מסע ליעד. ניתן להתעדכן בכלל אזהרות המסע באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי ולשאלות ותשובות ניתן לפנות למטה לביטחון לאומי בטלפון 02-6667475".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו