יו

צילום: דוברות הכנסת – יהונתן סמייה

יו"ר הכנסת דורש מלפיד ובנט להציג הסכמים; יש עתיד וימינה: "כנס את המליאה"

לוין קרא ליש עתיד וימינה להציג לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים: "אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור. ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת כדי לאפשר את הדיון הציבורי"

לאחר הקריאה אמש של הליכוד, יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין קרא היום (שישי) לח״כ לפיד ולח״כ בנט להציג לציבור את ההסכמים הקואליציוניים "הציגו לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים ואת ההסדרים הנלווים להם!".

בהודעתו כתב לוין: ״ח״כ יאיר לפיד וח״כ בנט הודיעו כי עלה בידם להקים ממשלה, אולם עד עכשיו לא מסרו למזכירות הכנסת ולו הסכם קואליציוני אחד". לדבריו, "אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור. ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת באופן מיידי עם חתימתם, כדי לאפשר את הדיון הציבורי בהם וכדי שחברי הכנסת יידעו על איזו ממשלה הם נדרשים להצביע".

לדברי יו"ר הכנסת, "אי הגשת ההסכמים וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתדרתם נעשית במכוון כדי למנוע את התגובה הציבורית ואת תגובת חברי הכנסת כאשר פרטיהם ייחשפו". לסיום כתב, "אני קורא לח״כ לפיד ולח״כ בנט למסור לאלתר למזכירות הכנסת את ההסכמים ואת פרטי כל ההסדרים האחרים הקשורים עם הקמת הממשלה".

ביש עתיד ובימינה מסרו בתגובה לפנייתו של יו"ר הכנסת כי "ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד של הממשלה יפורסמו כמובן באופן שקוף וברור לציבור לאחר חתימתם". בהודעת המפלגות נכתב: "אנחנו קוראים ליו״ר הכנסת יריב לוין להודיע לכנסת בהקדם על כך שעלה בידם של חברי הכנסת לפיד ובנט להקים ממשלה, ולכנס את המליאה במיידי כדי להשביע ממשלה זו". לסיום כתבו: "מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות מתפקדת שתחלץ אותנו מהכאוס".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו