לפיד: "לפני שעלה בידינו להקים ממשלה – לא היה לנו כלום"

בסרטון מלא פאתוס סיפר ראש הממשלה החליפי מדוע הממשלה הנוכחית הצילה את מדינת ישראל: "השנה הזו התחילה כשלא היה לנו כלום - ואז עלה בידינו". לטענת לפיד, כל היחסים עם מדינות ערב והסכמי השלום - הם בכלל הישגים שלו

"אדוני הנשיא, אני מצלצל אליך להגיד שעלה בידי להקים ממשלה". היום (שישי) פרסם בחשבון הטוויטר שלו יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מי שמשמש גם בתפקידים שר החוץ ורה"מ חליפי – סרטון ובה הוא מסכם את התקופה מאז שהצליח להקים ממשלה ביחד עם רה"מ בנט ועד היום.

"זו הייתה השנה שעלה בידינו, זו הייתה השנה שבה הוכחנו שאם אתה מוכן להילחם על מה שאתה מאמין בו זה יקרה" אמר לפיד. "בחצי הראשון של השנה האחרונה היינו באופוזיציה. על הגשרים (בהפגנות נגד נתניהו) והצמתים נאבקים על הדמוקרטיה הישראלית" הוסיף.

ראש הממשלה החליפי טען כי השמאל ומפלגתו ניצחו בזכות עייפות הימין. "נאבקנו על הרעיון שאם אתה רוצה שינוי – לך תביא אותו. אז הלכנו. לבחירות הרביעיות תוך שנתיים באנו מותשים אבל נחושים, יודעים שהצד השני עייף יותר".

"נגד כל הסיכויים ניצחנו" אומר לפיד בפאתוס בסרטון. "מול כל הספקנים הצלחנו להקים ממשלה. בחצי השני של השנה האחרונה הלכנו לעבוד. העברנו תקציב, רפורמות שהצילו את הכלכלה. הורדנו את הגירעון, הורדנו את האבטלה. העלינו את שכר החיילים, העלינו את הקצבאות לניצולי השואה. היינו הראשונים בעולם בחיסוני הבוסטר" מנה לפיד את ההישגים שלטענתו הגיעה אליהם הממשלה הנוכחית.

"עשינו מהפכה בשירות החוץ" אמר לפיד, ועבר להתפאר בהישגים שבכלל רה"מ לשעבר נתניהו השיג אותם. "פתחתי שגרירויות ונציגיות חדשות באמירויות, במרוקו, בבחריין. שיפרנו את היחסים עם הממשל האמריקאי, עם האיחוד האירופי, עם מצרים וירדן".

בנוסף אמר יו"ר יש עתיד, כי "הוצאנו לדרך תוכנית לסיוע לאנשים עם מוגבלויות, ותוכנית לבלימת האלימות בחברה הערבית. אנחנו בונים שני בתי חולים חדשים. אנחנו מקום ראשון בעולם בפריסת סיבים אופטיים". את הסרטון סיים לפיד באמירה כי "השנה הזו התחילה כשלא היה לנו כלום – ואז עלה בידינו".

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

בדיחה מהלכת

חי בחלומות, אין ממשלה בישראל, עבאס השליט

שקרן, משקר במצח נחושה כמו ראש הממשלה.
אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים.

חי בחלומות, ממשלה ערבית, חיסול המדינה הציונית

גנב קרדיטים חסר בושה, אפס מאופס לפחות דיודה על האמת שהם גזרו הרבה סרטים וקופונים שביבי וממשלתו השאירו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו