אחרי שעות ארוכות: תוקנה התקלה ברשתות החברתיות – וואטסאפ חזרה לפעול

pixabay

אחרי שעות ארוכות: תוקנה התקלה ברשתות החברתיות – וואטסאפ חזרה לפעול

התקלה בחלק מהרשתות תוקנה אחרי חצות, יותר משש שעות אחרי הקריסה, וכשעתיים לאחר מכן גם וואטסאפ חזרה לתפקד. "אנחנו מתנצלים בפני כל מי שלא יכול היה להשתמש בוואטסאפ היום. וואטסאפ מתחילה לחזור לפעול לאט ובזהירות", נמסר

תקלה עולמית השביתה החל מאתמול (שני) בשעות הערב את הפלטפורמות של הרשתות החברתיות בהן אפליקציית וואטסאפ. משתמשים דיווחו על תקלה שלא מאפשרת להיכנס לרשתות, מהאפליקציות ומהאתרים. סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר אפליקציית המסרים וואטסאפ שבה לתפקד, זאת לאחר שמוקדם יותר חלק מהרשתות שקרסו חזרו לפעול.

מחברת וואטצאפ נמסר: "אנחנו מתנצלים בפני כל מי שלא יכול היה להשתמש בוואטסאפ היום. וואטסאפ מתחילה לחזור לפעול לאט ובזהירות. תודה על הסבלנות". קודם לכן ננמסר: "לקהילה הענקית של האנשים והעסקים ברחבי העולם שסומכים עלינו – אנחנו מצטערים".

ברשת פייסבוק הסבירו הבוקר כי הסיבה לקריסה הארוכה ביותר שלה מאז 2008 היא שינויים בהגדרות התצורה של הנתבים שמתאמים את תעבורת הרשת בין חוות השרתים שלה. "ההפרעה הזאת לרשת גרמה לאפקט דומינו שהשפיע על איך שחוות השרתים שלנו מתקשרות – מה שגרם לעצירת השירותים שלנו". עם זאת, טרם ברור אם מדובר בטעות אנוש או בחבלה מכוונת.

כמו כן, בפייסבוק ניסו להסביר מדוע ארך זמן רב לתיקון התקלה ואמרו כי התקלה השפיעה גם על המערכות והכלים הפנימיים שלהחברה, מה ש"הקשה על הניסיונות שלנו לאבחן ולפתור את הבעיה במהירות". ברשת החברתית אומרים כי אין ממצאים שמצביעים על כך שמידע אישי של המשתמשים נחשף בעקבות הקריסה הארוכה.

התקלה בפייסבוק החלה סמוך לשעה 18:30. בשעה 20:00 דווח על תקלות עולמיות גם בטוויטר, גוגל, אמזון וברשתות סלולריות בארה"ב. מאוחר יותר דווח גם על תקלות בטלגרם, שהפכה למקום המפלט של משתמשי וואטסאפ, בטיקטוק ובזום. בתוך כך, מניית פייסבוק צנחה על רקע תקלת הענק. ירידות נרשמו גם בשערי טוויטר, גוגל, אמזון ואפל.

דובר של חברת פייסבוק העולמית מסר אמש באמצעות טוויטר: "אנחנו ערים לכך שחלק מהמשתמשים נתקלים בבעיה בגישה לאפליקציות ולמוצרים שלנו. אנחנו מטפלים בבעיה כדי לחזור למצב תקין בהקדם האפשרי. אנחנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרם".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כל המידע שלנו הוקלט הלילה על ידי השטן ארה"ב
הכל מערכת גלובלית אכזרית הרוצה לחסל את רב יושבי תבל
תתנתקו מהם ויפה שעה אחת קודם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו