זעזוע בברוקלין: 11 מזוזות נמצאו שרופות – המשטרה חוקרת

אנטישמיות בברוקלין: 11 מזוזות הוצתו על ידי אלמונים | המשטרה: כנראה מדובר בפשע שנאה | נציב פניות הציבור: נתפוס את האחראים.

אנטישמיות בשכונת ברוקלין שבניו יורק: הקהילה החרדית בברוקלין מזועזעת לנוכח הצתת המזוזות בשכונה החרדית בניו יורק.

קרא עוד:

[postim]

אתמול (שני) השתוממו תושביה החרדים של ברוקלין למראה הנורא; לא פחות מ- 11 מזוזות נמצאו שרופות. חוקרי המשטרה הוזעקו לזירה, והחלו בחקירת נסיבות ההצתה. החוקרים מעריכים כי מדובר בפשע שנאה.

ביל דה בליסו, נציב פניות הציבור בעיריית ניו יורק הגיב למעשה הנפשע, ואמר: "רק שנאה יכולה להסביר מדוע יצית אדם מזוזות, ביום שבו אנחנו נזכרים בשישה מיליון היהודים שנספו בשואה. אנחנו כאן בכדי לתפוס את המציתים", הצהיר.

גם סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, הגיב ואמר: "שריפת מזוזות היא מעשה נורא של פגיעה בקודשי ישראל, ואסור שתקרה. שמחתי לשמוע שהפרקליטות בניו יורק גינתה את המקרה. עצוב שכאשר חילול קודשי ישראל מתרחש במדינת ישראל, מדינה יהודית, ראשי המדינה אינם מוצאים לנכון לגנות כראוי את המעשים", ציין סגן השר.

המעשה הנפשע נעשה בשעה שציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בתחנת CBS ניו יורק אמרו כי לפי שעה לא ברור מי האחראים למעשה הנפשע.

המשטרה המקומית מסרה בתגובה כי לא ברור אם הצתת המזוזות נעשתה ממניעים אנטישמיים או ממניעים אחרים, וכי החקירה בעניין נמשכת.

צפו בזוועה: http://www.jdn.co.il/news/208032

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו