התרגשות שיא בבריסק: ספר חידושים ראשון מתורת ראש הישיבה המנוח

צילום: שוקי לרר

התרגשות שיא בבריסק: ספר חידושים ראשון מתורת ראש הישיבה המנוח

ספר ראשון מתורתו העמוקה של ראש הישיבה מרן הגאון רבי משולם דוד סולוביצ׳יק זיע״א עתיד לראות אור במהלך הימים הקרובים זאת לקראת יום היארצייט הראשון להסתלקותו לשמי מעלה. מדובר בספר נדיר שיודפס בצורתו של ספרי אביו מרן הרב מבריסק זיע״א

התרגשות שיא נרשמת ממש בימים אלה בקרב המוני תלמידי בריסק לדורותיה זאת לקראת הספר הנדיר שעתיד לראות אור כבר בשבוע הבא מתכריך כתביו וחידושיו העמוקים של ראש הישיבה מרן הגאון רבי משולם דוד סולוביצ׳יק זיע״א שהסתלק לשמי מעלה לפני כשנה לאחר יסורים קשים.

מדובר בספר היסטורי שמכה גלים בעולם התורה כולו. הספר שחובר מתכריך כתביו שהותיר אחריו ראש הישיבה זיע״א יודפס בספר עב כרס בדוגמתו וכצורתו של ספרי אביו מרן הרב מבריסק זיע״א.

הספר שיקרא בשם ״חידושי רבנו משולם דוד הלוי״ יתמקד בעיקר בהלכות קרבנות ברמב״ם והוא יכלול בתוכו גם מספר מכתבים נדירים שטרם ראו אור. לדברי מספר תלמידים ששוחחו עם ׳חדשות JDN’ מדובר בספק עמוק ביותר שיתפוס את כותל המזרח של תורת בית בריסק.

יצוין כי בבריסק נהגו שלא להוציא ספרים בחיי חיותם, כך היה אצל מרן הגאון רבי חיים מבריסק זיע״א, כך היה אצל בנו מרן הרב מבריסק זיע״א וכך גם כעת אצל ראש הישיבה המנוח הגאון רבי משולם דוד הלוי סולוביצי׳ק זיע״א.

בתוך כך, במהלך היממה האחרונה הקימו מצבה על ציון קודשו של ראש הישיבה בהר המנוחות זאת לקראת יום היארצייט הראשון שיחול בתאריך י״ח שבט אז המונים רבים צפויים להשתטח על קברו של מי שלחם את מלחמת השם בדור האחרון.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו