שמוליק עלמני

הרמטכ״ל במסע שכנועים בארה"ב על הכשלים בהסכם הגרעין האיראני

הרמטכ״ל נפגש היום עם היועץ לביטחון לאומי בארה"ב ושגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם. דובר צה"ל אמר שהרמטכ״ל מציג בפגישותיו לאורך היום את הדרכים האפשריות למניעת יכולות גרעיניות צבאיות מאיראן

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, קיים היום (רביעי) פגישה עם היועץ לביטחון לאומי של ארה״ב, ג׳ייק סאליבן. בפגישה דנו השניים באתגרים הביטחוניים האזוריים, בראשם ההתבססות האיראנית ברחבי המזרח התיכון והכשלים בהסכם הגרעין הנוכחי.

בפגישה השתתפו מתאם הבית הלבן למזרח התיכון וצפון אפריקה, ברט מקגורק ויועצת מיוחדת לנשיא לענייני הגנה, קארה אברקרומבי. הרמטכ״ל כוכבי שממשיך את ביקורו בארצות הברית צפוי להיפגש בשעות הקרובות עם ראש סוכנות הביון המרכזית (CIA) ויליאם ברנס ועם ראשת המודיעין הלאומי (DNI), אבריל היינס.

דובר צה"ל אמר שהרמטכ״ל מציג בפגישותיו לאורך היום את הדרכים האפשריות למניעת יכולות גרעיניות צבאיות מאיראן. מוקדם יותר היום נפגש הרמטכ״ל עם שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם, גלעד ארדן. הפגישה התמקדה בסוגיית הגרעין האיראני, ההתבססות האיראנית בזירה הצפונית וסוגיית הטילים המדויקים בלבנון.

בתוך כך, דנו השניים בצורך לאכוף ולממש באופן אפקטיבי את מנדט יוניפי"ל לאור תהליך חידוש המנדט באו״ם בהמשך השנה. הרמטכ״ל הדגיש כי מזה שנים איבדה מדינת לבנון את השליטה על מדיניות הביטחון שלה ומתעלמת לחלוטין מחובתה ליישם את החלטה 1701, כאשר ארגון הטרור חזבאללה מנהל בפועל את מדיניות הביטחון של לבנון.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ריבונו של עולם תציל אותנו.
שמה שיוחלט שיהיה בטוב הנגלה לעם ישראל,
שנחזור בתשובה,
שיבוא משיח צדקנו ברחמים.

בבקשה הרבו תפילה.
בשביל מה מסתכלים באתר חדשות אם לא בשביל לבקש רחמים?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו