לפיד מאשים:

צילום: שלומי אמסלם, לע״מ

לפיד: "טראמפ קידם את הסכמי אברהם כדי להימנע מלהתקדם מול הפלסטינים"

למרות שבעבר האשים לפיד את נתניהו לא פעם בכך שפגע כביכול ביחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, נראה שכעת הוא פוגע ביחסים עם המפלגה הרפובליקנית • וגם: לפיד מכין את הקרקע לתקציב קשה עבור האזרחים

שר החוץ יאיר לפיד, שנמצא בביקור רשמי באיחוד האמירויות הסביר לעיתונאים הישראלים שנלווים לביקור מדוע נשיא ארצות הברית לשעבר קידם את הסכמי השלום עם מדינות המפרץ. לטענת לפיד, ממשל טראמפ קידם את הסכמי אברהם כדי להימנע מהצורך לקיים תהליך מדיני מול הפלסטינים.

"בממשל הקודם הייתה תחושה שההסכמים באו במקום, כדי להוכיח לעולם שלא צריך יהיה להתקדם במישור הפלסטיני", אמר שר החוץ וציין, "אני לא מבקר את המדיניות הזו אלא מתאר מצב".

כתב 'ישראל היום' אריאל כהנא שהתלווה לביקור ציין כי "בעבר האשים לפיד את נתניהו לא פעם בכך שפגע כביכול ביחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב", אך נראה שכעת לפיד פוגע ביחסים עם המפלגה הרפובליקנית. בנוגע לשבחים שהעניק בנאומו לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו על קידום הסכמי השלום אמר לפיד: ״זו האמת. זה הישג גם שלו. הוא עבד על זה קשה. זה הסכם שלו ושל טרמאפ״.

לפיד נפגש אמש (שלישי) עם מקבילו האמירותי, עבדאללה בן זאיד, והשניים דנו בסוגיות כלכליות בין שתי המדינות. ״ישראל צפויה להיכנס לתקופה כלכלית לא פשוטה. יהיה תקציב קשה״, אמר לפיד בתדרוך שערך לעיתונאים והוסיף, ״על השולחן נמצאים בעיקר הסכמים כלכליים. אלה דברים שכל אזרח ירגיש״.

בהתייחס למצב הפוליטי ולקשיים של הקואליציה להעביר החלטות בכנסת, כגון חוק איחוד המשפחות, אמר לפיד ״הממשלה לא מקרטעת, אנחנו מנצחים בכל ההצבעות. נכון שיש סוגיות לא פשוטות והרוב דחוק. יהיו גם הצבעות שנפסיד וזה קרה גם בממשלה הקודמת. חלק מהדברים ייפתרו חד וחלק וחלק בפשרות. זו הפוליטיקה״.

לפיד הוסיף כי יש לו אמון בראש הממשלה נפתלי בנט. ״הוא חבר שלי. מ-2012 אנחנו רצים ביחד, שכם אל שכם. בסוף היום הזה אתן לו דיווח על מה שהיה היום. אנחנו עובדים טוב ביחד. שנינו מבינים שדווקא בקואליציה צרה כזו כולם צריכים אחד את השני״.

לפיד בפתיחת השגרירות באבו דאבי: "נתניהו הארכיטקט, הרגע הזה שלו"

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הסתכסך עם פולין, ועכשיו עם ארה"ב, מה הוא רוצה? שלא יהיה מי שיצביע באו"ם לטובת ישראל?
אני באמת לא מבין!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו