כואב לכם הראש הגל ההתייקרויות של בנט? גם מחירי התרופות עולים

pixabay

כואב לכם הראש מגל ההתייקרויות של בנט? גם מחירי התרופות עולים

המחדל של ממשלת בנט שאינה מנסה לבלום את גל ההתייקרויות נמשך כשברקע עליות מוצרי המזון והטואלטיקה - משרד הבריאות אישר את התייקרותן של כ-60 תרופות ללא מרשם • בין התרופות שהתייקרו: משככי הכאבים אופטלגין ופראמול

גל עליית המחירים ששותף את ישראל לא עוצר: הערב (חמישי) דווח ב'חדשות 12' על עליית מחירי התרופות ללא מרשם. מדובר במוצרים בסיסיים שכל אדם משתמש בהם לעיתים כשגם פה ממשיך המחדל של ממשלת בנט שאינה מנסה לבלום את גל ההתייקרויות.

לפי הנתונים שפורסמו, משרד הבריאות אישר את התייקרותן של יותר מ-60 תרופות ללא מרשם שכבר בזמן הקרוב צפויות להתעדכן המחיר הרשמי שלהן. כך, טבע הגישה בקשה למשרד הבריאות להעלות את המחיר המירבי לצרכן לאופטלגין – משכך כאבים נפוץ במיוחד בארץ. מחירו של אפוטלגין קטן (21 קפסולות) צפוי לזנק מ-22.5 שקלים ל-25.5 שקלים. מחירו של אופטלגין גדול (50 קפסולות) צפוי לעלות מ-49.5 שקלים ל-55.5 שקלים.

גם משכך הכאבים של חברת התרופות לייף מבית סופר-פארם, פראמול, צפוי להעלות במחיר. לפי המחירון העדכני של משרד הבריאות, מחירו של פראמול (50 כדורים) צפוי לעלות מ-25 שקלים ל-28 שקלים. גם פראמול טרגט (להקלה במיגרנה) צפוי לעלות מ-46.5 שקלים ל-48.66 שקלים. כך גם מחירו של סירופ קאפקס להקלה בשיעול של חברת לייף צפוי לעלות – מ-32.5 שקלים ל-35 שקלים.

חברת מגאפארם הודיעה על זינוק משמעותי של מחיר התרופה לבולק – להקלה במערכת העיכול. המוצר צפוי לעלות בקרוב מ-46.5 ל-65.5. מדובר בזינוק של כמעט עשרים שקלים.

מחברת טבע נמסר: "טבע מעדכנת את מחיר תכשיר אופטלגין בפרזנטציה של קפליות בלבד, ואף זאת בשיעור מינימלי. מחיר אופטלגין בפרזנטציות של טבליות וטיפות נותר ללא שינוי. יתר על כן, התכשיר כלול בסל התרופות, ולכן ניתן לרכישה בבתי המרקחת של הקופות במחיר מוזל. יודגש, כי המחיר הסופי לצרכן, כפי שמתבקש בפועל, נקבע על ידי בית המרקחת – בהתאם למחירון תרופות ללא מרשם, המאושר על ידי משרד הבריאות".

מחברת לייף נמסר: "אין בכוונתנו להעלות מחירים על אף תרופה, ולא נעשתה כל פנייה בנושא בבקשה למשרד הבריאות. התרופות של לייף נמכרות בקביעות במחיר נמוך ממחיר המחירון המפוקח. כך לדוגמה, 500 קפליות פראמול לייף נמכרות ב-28 שקלים לעומת אקמול בכמות זהה שנמכר ב-40 שקלים. לצד זאת, גורמים ברשת אישרו כי לפני קרוב לשנה עודכן מחירן של 3 תרופות מתוך עשרות התרופות של לייף".

מחברת מגאפארם נמסר: "השינוי המבוקש הינו למחיר הרשמי של משרד הבריאות ותואם מול משרד הבריאות. אנו קשורים בחוזים עם יצרנים בחו"ל שמחייבים אותנו להתאים את המחיר הרשמי למחירים הבין-לאומיים. המחיר לקופות החולים לא עלה".

ממשרד הבריאות נמסר: "במהלך התקופה הוגשו מעל 60 בקשות להעלאת מחיר מחברות שונות. מרביתן נדחו, ועבור מספר מועט של תכשירים, ביניהם אלו המופיעים בשאלתך, בוצעו העלאות בהתאם להוראות חוק פיקוח מחירים ונוהל הערעור עבור תכשירים ללא מרשם".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו