צילום: pixabay.com

בארה"ב יפתחו בחקירה נגד חברת טסלה: "מסכן את בטיחות הנהגים"

האחראי על בטיחות הדרכים בארצות הברית הודיע על פתיחת חקירה נגד חברת היוקרה "טסלה" בשל סכנה לביטחון הנהגים. הסיבה: תכנה שהותקנה ברכב המאפשרת לשחק במשחקים גם בתור הנהג וגם בתור מי שיושב לצידו

מנהל הבטיחות בדרכים בארצות הברית הודיע אתמול (רביעי) כי יפתח בחקירה בנוגע ל-580,000 רכבי טסלה שנמכרו מאז 2017, כשבהם האפשרות לשחק במשחקי וידאו – תוך כדי נהיגה. על פי הדיווח ב'חדשות 12' שציטטו דיווח מה'ניו יורק טיימס' מאז 2016 נגרמו לפחות 12 מקרי מוות במכוניות טסלה, שבהן מערכות של "טיס אוטומטי".

יצרנית הרכב הוסיפה את המשחקים באמצעות עדכון תוכנה שנשלח לרוב מכוניות החברה בקיץ האחרון. עדכון התוכנה המדובר מאפשר לשחק במשחקים גם בתור הנהג וגם בתור מי שיושב לצידו. על פי ה"ניו יורק טיימס" – טסלה ומי שעומד בראשה, אילון מאסק, לא הגיבו לכמה מיילים ששאלו על משחקי הווידאו החדשים ואם הם עלולים לסכן את בטיחות הנהגים.

"זה מאוד מדאיג", אמר ג'ונתן אדקינס, מנכ"ל איגוד הבטיחות בכבישים המהירים בארצות הברית. המנהל הלאומי לבטיחות בדרכים של ארצות הברית, שהוא הרגולטור הרשמי בתחום, הסביר שהחלטתו תקפה לרכבי טסלה מסוג 3, X,S ו-Y מהשנים 2017-2022. עוד הגדיר הרגולטור בארצות הברית את הפונקציה החדשה של טסלה, שמכונה "משחק נוסעים", ככזו שעשויה להסיח את דעתו של הנהג ולהגביר את הסיכון לתאונות.

ב"ניו יורק טיימס" דווח כי לרכבי טסלה יש מערכת 'טייס אוטומטי' שזכתה לביקורת רבה, מכיוון שהיא מאפשרת לנווט, להאט ולהאיץ מכוניות בעצמה. החשש הוא שמשחקי וידאו יסיחו את דעתם של הנהגים בטסלה, שאמורים עדיין להתרכז בנהיגה – גם מבלי לשים את הידיים על ההגה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו