מודל S של טסלה. צילום: פאוליוס מלינובסקיס

מכה לטסלה: כמעט חצי מיליון מכוניות יורדו מהכביש

המכוניות האמורות נמנות על שני דגמי טסלה '3 טסלס' ו-'Model S'. הבעיות שגרמו שהתגלו הן חשש לשחיקה של המצלמות האחוריות וחשש לפתיחה פתאומית של מכסה המנוע

חברת הרכב החשמלית של אילון מאסק – 'טסלה' הודיעה שהיא מחזירה 356,309 כלי רכב בגלל בעיות פוטנציאליות במצלמות אחוריות המשפיעות על דגם '3 טסלס' 2017-2020.

119,009 רכבים נוספים מדגם S יוחזרו גם הם בגלל בעיות אפשריות בתא המטען הקדמי, או בתא המטען. הריקול הכולל של כחצי מיליון רכבים, כמעט שווה ערך ל-500,000 המכוניות שמסרה טסלה בשנה שעברה, כך עולה על פי הדיווחים של רויטרס.

"פתיחה וסגירה חוזרת ונשנית של מכסה תא המטען" עלולה לגרום לשחיקה מוגזמת לכבל המספק את הזנת המצלמה האחורית, כך נכתב בדו"ח Safety Recall שהוגשה על ידי טסלה למינהל הבטיחות בדרכים הלאומיות (NHTSA) בארה"ב ה-21 בדצמבר.

אם הבלאי גורם לליבה של הכבל להיפרד, "הזנת המצלמה האחורית אינה נראית בתצוגה המרכזית", מציין הדו"ח. אובדן תצוגת מצלמת הסקירה עשוי "להגביר את הסיכון להתנגשות", הוא מוסיף.

הריקול של 'Model S' של טסלה, כולל כלי רכב שיוצרו בין השנים 2014-2021, שלחלקם עשויה להיות בעיה עם "תפס משני" בתא המטען הקדמי, או בתא המטען.

בדו"ח אחר של Safety Recall, שהוגש גם הוא ב-21 בדצמבר, טסלה מציינת שהתקלה עלולה לגרום לכך שאם התפס הראשי ישוחרר בטעות, תא המטען הקדמי "עלול להיפתח ללא אזהרה ולחסום את הראות של הנהג, ולהגביר את הסיכון להתרסקות". בסביבות 14% מהמודלים שנזכרו עשויים להיות הפגם, מציין הדו"ח.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

לא מכה ולא נעליים.
מי שמכיר מעט את החברה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו