משרד החוץ בירושלים. Yonatan Sindel/Flash90

המתיחות באוקראינה: שגרירות ישראל תיסגר בשל מחסור בתקציב • צפו

ברוסיה קידמו עשרות אלפי חיילים לגבול המשותף עם אוקראינה, אך מסתבר שלא זה הדבר שהוביל לסגירת שגרירות ישראל בקייב. לטענת העובדים בשגרירות - משרד החוץ מסרב להוסיף להם תקציבים, על אף שהם בחוסר


צילום: ועד עובדי משרד החוץ

על רקע המתיחות בין מעצמות המערב לבין רוסיה, מפני החשש כי האחרונה תפלוש לאוקראינה, מודיעים היום (שני) ועד עובדי משרד החוץ כי החליטו לסגור את שגרירות ישראל בקייב, בירת אוקראינה. הסיבה לסגירה שהובלה בשיתוף השגריר וסגנו – הוא קיצוץ בתקציב של השגרירות.

"בהחלטה משותפת עם וועד העובדים אנו נאלצים לסגור את השגרירות. דווקא בתקופה כזאת של מתיחות מאוד גדולה באזור שלנו, החליטו לקצץ בשכר שלנו בצורה משמעותית ולא מאפשרים לנו להתקיים בכבוד", הודיע סגן השגריר בקייב, יואב בסטריצקי.

לטענתו, הוא ועובדיו פנו באופן מסודר לשר החוץ יאיר לפיד בדרישה שיתערב במשבר – אך לפיד והנהלת משרד החוץ לא התערבו עד כה במשבר. "פנינו להנהלת המשרד ולשר לפיד בצורה מסודרת וביקשנו את ההתערבות שלו בנושא אבל לצערנו עד עכשיו לא קיבלנו מענה", אמר בסטרצקי.

"אנחנו רוצים להודות קודם כל לוועד ולכל החברים שלנו במשרד החוץ, שתומכים בנו במאבק הזה. אנחנו מקווים שנוכל לחזור לעבודה סדירה כמה שיותר מהר ולתת את השירות שאנחנו רגילים לתת", חתם סגן השגריר בקייב את דבריו.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture