אילוסטרציה. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מצפצפים על ההנחיות: מאות אנשים חגגו והתקהלו הלילה ברחובות תל אביב

בתיעודים שהגיעו מרחובות תל אביב נראו מאות בני אדם שמתקהלים בניגוד חמור להנחיות הממשלה, החגיגות נמשכו שעות רבות אל תוך הלילה. שר הבריאות זעם ואמר: "החוגגים במסיבות ההדבקה צריכים לדעת - זינוק בתחלואה יהיה רשום על שמכם"

למרות העוצר שיוטל הלילה על אזרחי ישראל ולמרות מצב התחלואה הממשיך להתפשט מאות בני אדם חגגו אמש בניגוד להנחיות משרד הבריאות ברחובות תל אביב. בתיעודים שהגיעו מרחובות תל אביב נראו מאות בני אדם שמתקהלים בניגוד חמור להנחיות משרד הבריאות והממשלה, החגיגות נמשכו שעות רבות אל תוך הלילה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין זעם על קיום המסיבות ואמר: "החוגגים במסיבות ההדבקה צריכים לדעת – זינוק בתחלואה יהיה רשום על שמכם, סגירת עסקים תהיה בגללכם, אובדן חיי אדם יהיה על מצפונכם".

"אתם רואים את המצב, אתם רואים איך גם צעירים נופלים לתחלואה קשה, איך המוות מגיע לכל גיל. תתעשתו. עוד לא מאוחר מדי. כדי להמשיך ביציאה מהסגר צריכים שני דברים: להקפיד ביתר שאת על ההנחיות וללכת להתחסן. אין שום הצדקה לפעולה אחרת".

גם פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש מגנה בתוקף קיומן של מסיבות ואמר, "אנחנו מתריעים מדי יום מעל לכל במה אפשרית על חשיבות ההקפדה על ההנחיות, ועל שמירה על בריאות כולנו, בכדי לנצח את מגפת הקורונה המסוכנת, ובסוף אנחנו נתקלים בתמונות המקוממות של חגיגות והתקהלויות המוניות חסרות אחריות".

אש הוסיף, "האחריות היא גם בידי הציבור, ומצער מאוד שכך בוחרים להתנהג בימים אלו, כשנתוני התחלואה עדיין גבוהים".

מדוברות המשטרה נמסר: המשטרה בצעה אמש אכיפה ברחוב יום טוב בת"א, עם קבלת דיווח בשעות הערב המאוחרות בדבר התקהלות אסורה המתקיימת במקום בהשתתפות מאות מבלים, תוך הפרה בוטה של ההנחיות, לרבות התקהלות אסורה, הקמת רעש וכיו'.

בתוך כך, שוטרי תחנת לב ת"א הפסיקו עם הגעתם למקום את מוקד האירוע והרעש לצד פיזור ההתקהלות ורישום מספר קנסות בגין הקמת רעש, התקהלות אסורה בבתי עסק ואלה שסירבו לפיזור.

בכוונת המשטרה להמשיך ולבחון הבוקר את הנסיבות ולזמן בהמשך ככל שיידרש את בעלי העסקים לחקירה ושימוע.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו