צילום: פלאש 90

נגד אלקין: סניף הליכוד חתם עם עופר ברקוביץ

חברי סניף 'הליכוד' שמסרבים להביע את תמיכתם בשר להגנת הסביבה ממפלגתם, חתמו הבוקר על הסכם עודפים עם היריב מ'התעוררות'. יו"ר הסניף המקומי: "אני מאמין ששיתוף הפעולה בין סיעת 'הליכוד - מחל' לבין התעוררות ימשך גם במועצת העירייה"

הבוקר, יום שלישי, רשימת הליכוד הירושלמית, חתמה עם סיעת 'התעוררות', של המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ, על הסכם עודפים, כשעליה חתם גם בא כוח סיעת הליכוד הארצית, שר התיירות יריב לוין, במעמד ראש רשימת 'הליכוד' בירושלים עו״ד אלישע פלג ויו״ר תנועת 'התעוררות', עופר ברקוביץ.

ראש רשימת 'הליכוד' למועצת עיריית ירושלים, עו״ד אלישע פלג, אמר, כי "רשימת התעוררות חתמה הסכם עודפים עם 'הליכוד – מחל', כי גם הם מודעים לכוחו הגדול של 'הליכוד' בירושלים. מצאנו שיהיה נכון עבורנו לחתום איתם על הסכם עודפים שבסופו של דבר ישרת אותנו. אני מאמין ששיתוף הפעולה בין סיעת 'הליכוד – מחל' לבין התעוררות ימשך גם במועצת העירייה".

עופר ברקוביץ אמר: "אני שמח על שיתוף הפעולה עם תנועת 'הליכוד'. הסכם העודפים הוא צעד אחראי של שיתוף פעולה בין הסיעות. שיתוף הפעולה הזה יימשך גם כאשר נציגי התנועות יכהנו כחברי מועצת עיריית ירושלים. אני מודה לידידי עו"ד אלישע פלג ולשר יריב לוין. הוכחנו כי ניתן לייצר בירושלים חזית ציונית ממלכתית רחבה".

על פניו, גם אם מדובר רק בהסכם עודפים ולא בהכרזה על תמיכה במועמדותו של ברקוביץ מטעם רשימת הליכוד, למי מביננו שעקב אחרי יחסי סניף הליכוד הירושלמי והשר להגנת הסביבה ולענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין, המתמודד אף הוא לראשות העיר, בדבר זה יש יותר מאמירה בנוגע למועמדותו ולתמיכה אפשרית מטעם סניף סיעת האם שלו – הליכוד.

כזכור, עם הכרזתו של השר אלקין על התמודדותו לראשות העיר, יצאו בסניף הליכוד הירושלמי באופן נחרץ נגדו, כשבין היתר אף שלחו מכתב לראש הממשלה נתניהו ובו ביקשו ממנו כי לא יתן לו את תמיכתו, כשלטענתם אלקין רוצה את ראשות העיר ירושלים רק כמקפצה פוליטית, או כלשונו של פלג: "הליכוד הוא לא קרש קפיצה ובטח שלא ירושלים".

בעקבות מאבק זה וסירובם של חברי הסניף לשלב את אלקין ברשימה המקומית, אלקין תפס את מקומו של ראש העיר היוצא, בראש רשימת 'ירושלים תצליח' ופועל באופן עצמאי ומנותק מרשימת הליכוד המקומית, כשנכון לרגע זה בסניף הליכוד לא הכריזו על תמיכה בו.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו